Vítězná šleha z ruky Andrey Koupilové míří nechytatelně k lajně a ruce jejích spoluhráček zase nad hlavu. Je dobojováno.

Mladé volejbalistky Karviné završily své vítězné tažení krajským přeborem a mohou se radovat. Vzápětí je z tribuny obšťastní sprška plyšových hraček, které na ně naházeli diváci, tvořeni výhradně z řad rodičů, příbuzných a známých.

Radost karvinských děvčat byla po zaslouženém triumfu obrovská.

Odbíjenkářky VK Karviná vyhrály v neděli nad Frýdlantem poslední dvojzápas přeboru a v dubnu si zahrají kvalifikaci o účast v první lize, kterou už klub v juniorské kategorii před pár lety zažil. Tehdy pod vedením René Kempného a Stanislava Koupila. U současného družstva juniorek stojí pro změnu Koupilův bratr Bedřich. Teď je na něm, aby s týmem vybojoval první ligu.

„Udělali jsme první krok a teď zbývá už jenom ten druhý," pousmál se trenér po několikaminutovém křepčení se svými svěřenkyněmi, kterým vzorně donesl místo klasického šampaňského „rychlé špunty."

Ačkoliv byl tým v soutěži teprve druhým rokem, hned ji dokázal suverénním způsobem ovládnout. „První půlka sezony proběhla v klidu, nějaká zranění byla, ale dokázali jsme se přes to přenést. Teď ke konci už to bylo horší, protože spousta hráček onemocněla a sestavu jsme různě lepili. Musím ale děvčata vyzdvihnout, protože se opravdu stmelila a snažila se naše tažení dotáhnout do konce. Soupeře jsme už z první půlky sezony znali, věděli jsme, co na nás budou hrát a dokázali jsme se na ně dobře připravit," rekapituloval Bedřich Koupil vydařený průběh krajské soutěže.

Radost karvinských děvčat byla po zaslouženém triumfu obrovská.

V baráži o ligu se Karviňanky potkají ve dnech 17. až 19. dubna s dalšími vítězi krajských přeborů z Olomouckého a Zlínského kraje, a také se dvěma nejhoršími týmy příslušné ligové skupiny o záchranu, kterými jsou Kylešovice a Olomouc.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.