Družstvo letos znovu povede známý trenér Jaroslav Hudeček, asistentkou mu bude nejzkušenější a stále ještě aktivní hráčka Olga Klosová, nejlepší střelkyně týmu v tomto pohárovém utkání.

Podmínky ve Velké Bystřici jsou svým způsobem specifické. Hraje se na tartanovém povrchu, kde bývalo venkovní hřiště. „To je tam prakticky pořád, akorát je svépomocí zastřešené. Funkcionáři klubu se tam sice snaží celé hřiště ozdít, ale stále to připomíná spíš venkovní podmínky," objasňoval trenér Hudeček.

Ten se pro letošní sezonu znovu uvolil vést družstvo karvinských házenkářek, ale hned po prvním utkání se o něj nejspíš pokoušely mrákoty. „Takhle nazlobený jsem už dlouho nebyl," přiznal Hudeček po utkání, které měly sokolky hladce vyhrát.

Poločas zvládly na výbornou, i přes určité chyby na startu nové sezony si počínaly suverénně, ale o poločase jako by je někdo vypnul. „Vůbec jsem nechápal co se děje. Úspěšnost střelby na nějakých 43 procentech, holky se vůbec nevracely do obrany, produkovaly pěší házenou. Byla to bída a děs," zlobil se Hudeček.

Jak podotkl, doufá, že takový výkon už letos u svých svěřenkyň neuvidí. „V aktuální druholigové sezoně bychom rádi byli zase někde nahoře. V týmu máme šikovné házenkářky, jako třeba Poláchovou nebo brankářku Fridrichovou, ale přístup není stoprocentní. Jsme holt amatéři," zakončil Hudeček.

SK Velká Bystřice – Sokol Karviná 19:18 (5:11)

Rozhodčí: Smékal, Krobothová, sedmičky: 4/4:3/3, vyloučení: 2:4, diváci: 120.

Karviná: Fridrichová, Provázková – Polehlová, Ulmonová 1, Kröhnová 1, Klosová 7/3, Šulcová, Koudelková 3, Remetančíková 1, Baronová, Nolčová 1, Poláchová 4, Synková. Trenér: Jaroslav Hudeček.