Zápas měl charitativní rámec, neboť domácí vybrali na Dětský domov v Havířově částku 10 tisíc korun.

Už nástup obou družstev na hrací plochu okořenily děti z dětského domova, které šly po boku domácích hráčů. V obou přestávkách obstaraly i přestávkový program a také závěr patřil jim, když jim florbalový klub Pegres Havířov předal krabici s hračkami a „šek" na 10 000 korun. Dárky přispěli i hráči hostujících Black Angels.

Samotné utkání bylo velice vyrovnané. „Nám se povedl vstup do zápasu, během první třetiny jsme dali klasický gól, využili přesilovku a povedl se nám i gól v oslabení," rekapituloval úvodní dějství trenér Havířova Filip Kubíček.

Domácí bleskově vedli 2:0, Pražané pak sice okamžitě snížili, když také využili přesilovku, a pak neproměnili dokonce trestné střílení. „V tom sumáři celého zápasu to bylo dost klíčové, neboť jsme nedovolili soupeři srovnat a pořád si udržovali těsný náskok," mínil Kubíček.

Pegres v prostředním dějství odskočil na 4:1, ale pak Black Angles přitlačili a měli navrch. V utkání se blýskli oba gólmani - jak domácí Piško, tak hostující Matiášek - řadou excelentních zákroků.

„Hosté nás pak zatlačili, musíme uznat jejich kvalitu, měli jsme i štěstí. Piško chytil dva sólové úniky a podržel nás," vybavoval si Kubíček. Závěr zápasu byl dost divoký, na každé straně padnul každou chvíli gól, když oba celky opět využily svou přesilovku. Nadšeně bojující Havířov už ale vedení udržel.

„Jsou to pro nás hodně cenné body, neboť jsme se přiblížili šestému místu v tabulce," rekapituloval Kubíček třetí výhru svého mužstva v poměru 6:5 v řadě, což je do jisté míry rarita.

Florbal Pegres Havířov – Black Angels Praha 6:5 (3:1, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 2. Glogar (Kozlík), 5. Pavel Kožušník (Glogar), 15. Mžyk, 28. Plášek (Třaska), 53. Mžyk, 55. Kozlík (Vlach) – 5. Kopecký (Bauman), 40. Renčín (Velechovský), 48. Nekola (Renčín), 54. Velechovský (Král), 57. Kopecký (Bauman). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 164.

Havířov: Piško – Kučera, Vlach, Folwarczný, Třaska, Beneš, Krečmer, V. Peřka, Kuttler – Pavel Bezděčík, Plášek, Holeš – Pavel Kožušník, Glogar, Kozlík – Mžyk, K. Peřka, Kloza – Kraus. Trenér: Filip Kubíček.