Přes okresní a oblastní kola nominovali karvinští činovníci do závodů čtyři své plavce. Poháru se zúčastnilo celkem 170 plavců ze 48 klubů z celé Moravy a Slezska. Přijelo i několik zástupců z východních Čech.

Organizace se zhostil na jedničku domácí Plavecký klub Havířov, který postupně sbírá zkušenosti z podobných závodů, včetně svých plavců.

Nejlepší výsledky měly tradičně Kosatky Karviná, z nichž se nejlépe vedlo Anežce Šídlové a Janě Osifové.

Šídlová vybojovala krásné třetí místo na trati 200 m znak, k tomu přidala dvě umístění do šestého místa na 100 m znak a 100 m motýlek.

Karvinské děti v sousedním Havířově uspěly.

Osifové těsně unikla medaile na tratích 100 a 200 m prsa, kde pokaždé doplavala čtvrtá. Malou útěchou pro ni byly alespoň překonané oddílové rekordy na obou tratích. Dále se umístila na solidní páté a šesté pozici v polohovém závodě na 100 a 200 metrů.

„Všichni naši plavci, tedy ještě Laura Kasperlíková a Vojtěch Janík, si zlepšovali osobní výkony a úspěšně tak dokončili první polovinu plavecké sezony," hodnotil vystoupení mladých Kosatek předseda karvinského klubu Vladimír Tytko.

Z okresních plavců byl hodně vidět také Marcel Grüner z Plaveckého klubu Bohumín, který obsazoval krátké tratě a vedl si na nich přímo skvěle. Do první pětky se dostal na trati 100 m znak, na 50 a 100 m motýlek byl dokonce druhý. Na prsařské stovce a na 200 m polohový závod skončil šestý, což jsou také výborné výsledky.