Sokol Karviná – VŠB Ostrava 87:97 (47:47)

Domácím scházeli v posledním dvoukole tři klíčoví hráči – Marek, Landor a Kelar. „Jejich absence byla znát. Především v obraně, kde jsme měli hluchá místa,“ přiznal trenér sokolů Roman Hamrus.

Naproti tomu VŠB hrála o život a přijela v plné síle. Během poločasu to byla oboustranná přestřelka a obrany příliš nestíhaly, ve druhé šli Ostravané do mírného vedení, ale domácí nic nevzdávali a bojovali. V závěru šli do rizika, ale soupeř proměňoval trestné hody a výhru uhájil. „Nepomohlo nám ani střídání osobky a zóny. V obraně nám to nefungovalo po oba dny,“ připustil Hamrus.

Basketbalisté Karviné odehráli poslední dvě kola základní části a čeká je čtvrtfinále play off.Zdroj: Ivo Dudek

Divácky to však bylo pohledné utkání a zaplněná hala na ZŠ Družby odměnila potleskem oba týmy i vystoupení mažoretek Mikado pod vedením Kateřiny Doležalové, které proběhlo o přestávce.

Karviná: Oswald 17, T. Hamrus 15, Týml 13, Horváth 12, Odehnal 11, Lepka 7, Číšecký 7, Šeda 5, Krutina.

Sokol Karviná – BK Hladnov 109:103 (56:42)

Poslední duel základní části se zvrhl ve střelecké hody. I když Ostravané přijeli v okleštěné sestavě, sympaticky bojovali o naději a neměli co ztratit. Podali výborný výkon. Karvinští sice dali dohromady 18 trojek, ale v obraně opět hořeli. „Dostat doma 103 bodů je prostě špatně, ale divácky to zase bylo atraktivní utkání,“ poznamenal asistent trenéra Hamruse na karvinské lavičce Petr Sodomka.

Domácí nakonec i přes množství ztrát vyhráli, hosté spolu s Černopolskými z Brna a beznadějně posledním Krnovem sestupují. „Je to škoda, máme s nimi rivalitu, ale i dobré vztahy,“ doplnil Hamrus.

Karviná: Horváth 29 (5 trojek), Šeda 24 (4 trojky), T. Hamrus 14, Oswald 13, Odehnal 10, Číšecký 9, Týml 6, Lepka 4, Krutina. Trenér: R. Hamrus.

Karvinští si zajistili účast v play off, do kterého jdou z šesté pozice. Čeká je třetí Podolí, zápasy se neodehrají klasicky na vítězná utkání, jak bývá v kolektivních sportech zvykem, ale pohárovým způsobem – jeden zápas doma, druhý venku a rozhodne rozdíl ve skóre.

„S postupem do play off jsme samozřejmě spokojeni, teď musíme napnout všechny síly a pokusit se soupeře překvapit,“ burcuje Hamrus své svěřence.