To proběhlo nedaleko, konkrétně v Šenově, a sešlo se na něm 150 závodníků z osmi organizací. Závody proběhly zároveň jako třetí kolo krajského poháru. „Vždy jeden ze závodů krajského poháru je zároveň závodem mistrovským a kvalifikačním pro závody Českého poháru,“ objasnil Jiří Vilhelm z KČT Orlová.

Vidina kvalifikace do závodů Českého poháru, které začínají 12. května v Rapšachu a končí 16. června Mistrovstvím republiky v Kralupech nad Vltavou, byla lákavá.

Orlovští závodníci se dokázali připravit velmi dobře, přestože to neměli jednoduché. Do desítky nejúspěšnějších kolektivů z celé republiky, které se turistickými závody zabývají, patří totiž hned pět do našeho kraje. „Vlastně každý postup z našich regionálních závodů je dramatický a opravdu perně vybojovaný,“ uznal Vilhelm.

Tak tomu bylo i letos, když se celkovými vítězi krajského poháru stali z Orlové Jakub Kůrka (do 10 let), Dominik Cienciala (11-12 let ) a Hana Gabzdylová (15-16 let). Kromě toho jsou krajskými vicemistry Nella Ligocká, Michal Branný, Jana Nowaková, Petra Paluchová, Dominika Hoťková, Magdaléna Gencová a Ondřej Genco.

Družstvo žactva vyhrálo Bílý pohár pro celkového vítěze této věkové kategorie, družstvo dorostu a dospělých v takzvaném Červeném poháru bylo podobně úspěšné. Skončilo druhé.

Celkem dvaatřiceti členům orlovské organizace se letos podařilo postoupit a stali se tak jednou z nejpočetnějších výprav, které budou usilovat o postup na MČR. „Všem bych rád popřál stejné úspěchy i v dalších kolech letošní sezony,“ uvedl závěrem Vilhelm.

VÝSLEDKY ORLOVÉ

Žákyně do 10 let: 1. Nella Ligocká, 4. Julie Jordánová.

Žáci do 10 let: 1. Jakub Kůrka, 2. Michal Branný.

Žáci 11-12 let: 2. Dominik Cienciala, 4. Tomáš Kuczera.

Žákyně 13-14 let: 1. Petra Paluchová, 4. Alena Kazíková.

Žáci 13-14 let: 1. Jan Kůrka.

Družstvo žactva – Bílý pohár: 1. místo.

Dorostenky 15-16 let: 1. Hana Gabzdylová, 3. Dominika Hoťková.

Dorostenky 17-18 let: 1. Aneta Krhovjáková.

Ženy A do 35 let: 1. Magdaléna Gencová.

Muži A do 35 let: 4. Ondřej Genco.

Ženy B nad 35 let: 3. Petra Badurová.

Družstvo dorostu a dospělých – Červený pohár: 2. místo.