Čtrnáctiletý závodník LR Cosmetic Ostrava Jan Kurník uspěl v konkurenci o čtyři roky starších krasobruslařů a úspěšně tak završil svou první sezonu v kategorii juniorů. „S paní trenérkou Ivanou Tokošovou jsme se dohodli, že sezonu 2012/2013 budu závodit už v kategorii juniorů, abych nabral nějaké zkušenosti," podotkl student karvinského gymnázia.

„Na mistrovství startoval poprvé mezi juniory a užíval si to," ocenila trenérka Tokošová skvělé třetí místo. „Krátký program s trojitým toeloopem a dvojitým axelem zajel úplně čistě, ve volné se mu nepodařil jen poslední trojitý rittberger. Kdyby ho skončil, možná by byl druhý," věří Tokošová.

Kurník může ještě rok startovat mezi žáky, ale trenérka má jiné plány. „Potřebuje získat zkušenosti z velkých mezinárodních akcí a přičichnout k ‚velkému' bruslení. Bylo by dobré, kdyby se mohl zúčastnit Grand Prix juniorů," vysvětlila Tokošová s tím, že hodit by se mu to mohlo v listopadu, kdy jeden závod prestižního seriálu pořádá právě BK LR Cosmetic Ostrava.

Koneckonců, Honza si ve starší kategorii vyzkoušel už několik mezinárodních závodů v zahraničí, například loni v říjnu obsadil výtečné druhé místo v Trnavě na prestižním Trnavia Ice Cupu. V prosinci v Dortmundu na NRW Trophy pak ve velmi dobře obsazeném závodě skončil desátý. „Startovalo tam hodně Rusů, ti byli tradičně výborní," konstatoval Kurník. Minulý měsíc v Bratislavě na New Year Cupu dojel v další slušné konkurenci osmý.

„Závodů v zahraničí se Honza účastní díky tomu, že byl po reprezentačních prověrkách v srpnu 2012 Českým krasobruslařským svazem zařazen do juniorské reprezentace," informoval otec Roman Kurník.
Ve svých jízdách, v krátkém programu i volné jízdě předvádí jeho syn dvojitého axel-paulsena a tři trojité skoky - toeloopa, salchowa a rittbergera. Všechny skoky skáče i v kombinaci.

VÝSLEDKY MČR

Junioři: 1. Coufal (BK LR Cosmetic Ostrava) 160,22, 2. Kupka (Hradec Králové) 142,93, 3. Kurník (BK LR Cosmetic Ostrava) 137,07.