„V této kategorii startoval na šampionátu poprvé,“ poznamenala trenérka karvinského závodníka Ivana Tokošová s tím, že její svěřenec vítězil během celé sezony. Zlatou medaili vybojoval i v soutěži starších žáků na lednových Hrách V. zimní olympiády dětí a mládeže v Ostravě.

„V Brně získal 107,26 bodu, což je jeho osobní rekord, předtím byl pod hranicí stovky,“ radovala se ostravská trenérka. Kurník ze všech startujících předvedl nejlepší krátký program s dvojným axelem, trojitým toeloopem a kombinací trojitého salchowa s dvojným toeloopem. „Moc hezky zajel i volnou jízdu,“ pochválila trenérka talentovaného krasobruslaře, který přišel do Ostravy z Karviné. „Skočil v ní i trojitý rittberger. Nebyl úplně čistý, ale rozhodčí mu ho uznali jako platný,“ uvedla Tokošová a dodala, že tento skok budou dále pilovat.

„Potřebuje u něj získat jistotu a pracujeme i na trojitém lutzi a flipu. Chceme, aby v příští sezoně už startoval v závodech juniorů a celá škála trojitých skoků je důležitá k tomu, aby se mohl posunout zase dál,“ vysvětlila trenérka BK LR Cosmetic a dodala, že Kurníka čekají dva nové programy a v létě čeká třítýdenní soustředění v německém Oberstdorfu.