Jak se vám to přihodilo?

Stalo se mi to v devátém kole extraligy na Dukle. Při střetu se Stehlíkem mě soupeř nejspíše udeřil pěstí. Sám nevím, jak se mi to přihodilo. Seběhlo se to strašně rychle. Zápas jsem normálně dohrál.

Jak dlouho budete Frýdku ještě chybět a jaká je vůbec diagnóza vašeho zranění?

Frýdku budu chybět ještě do konce roku. Během zimní přestávky se snad dám dohromady. Diagnóza je jednoduchá – fraktura dolní čelisti.

Jak vás to omezuje v normálním životě? Můžete jíst, mluvit nebo smát se jako doposud?

V normálním životě mě to omezuje hlavně při jídle. Dostávám pořád mixovanou stravu, doslova to piji přes slámku, jelikož mám zuby pevně přidrátované k sobě. Co se týče mluvení, tak spíše huhňám než mluvím. A místo smíchu se spíše jen tak pousmívám, protože jakákoliv grimasa mě bolí.

Jak by znělo vaše hodnocení první části sezony z pohledu hráče Frýdku?

Máme to rozjeté slušně, i když ztracené body z Hustopečí hned v prvním kole nás pořád mrzí. Naštěstí jsme teď doma nad Hustopečemi vyhráli a stejně důležitý zápas nás čeká o víkendu s Plzní. Spíše se nám letos nedaří venku. V domácích zápasech je to jiné, na ně dost spoléháme a zatím to jakž takž vychází. Doma jsme schopni potrápit i týmy z čela, jako je Zubří nebo Lovosice a to podle mě mluví za vše. Co se nám vyloženě nedaří, jsou vstupy do zápasu. V každém utkání prohráváme ze začátku o čtyři, pět branek, někdy i více, a pak to manko zbytek zápasu doháníme. Většinou se nám povede zápas otočit, ale nebývá to pravidlem.

Jste ve Frýdku spokojen?

Určitě. Ve Frýdku se vytvořila super parta, všichni táhneme za jeden provaz, cítím se tady dobře. Hlavní je, že pravidelně nastupuju. S vedením si taky rozumím, v podstatě nemám žádný problém. Jsem spokojen.

A jak hodnotíte první polovinu sezony ve druhé lize, kde nastupujete za karvinskou juniorku?

Co se týče juniorky, myslím si, že zažíváme pod trenérem Hudečkem opět vydařenou sezonu. Důležité je, že vedeme tabulku a máme nakročeno k postupu. I když jsme sehráli pár nevydařených zápasů, především doma s Polankou, jsme na čele zaslouženě. Odvety ale budou těžší, neboť silné soupeře jsme měli doma.

Budete i na jaře pokračovat za juniorku nebo vás už Frýdek nebude uvolňovat, aby neriskoval vaše případné další zranění či únavu před náročným jarem, kdy se chcete dostat s Frýdkem do play-off?

Co bude na jaře zatím nevím. Bude záležet na dohodě mezi oběma kluby a hlavně na postoji Frýdku-Místku. Uvidíme také, jak se budu cítit fyzicky já sám. S Frýdkem si udržujeme pozici, zajišťující účast v play-off a chceme se na ní udržet. Našimi největšími konkurenty jsou Hranice, Plzeň a Jičín. V play-off bychom se rádi vyhnuli Karviné, jinak si věříme na kohokoliv.