Mladí rohovníci Boxu Havířov se nejprve zúčastnili turnaje v polském Rybniku, kde dokázali vyhrát své váhové kategorie.

David Polák ve váze do 69 kg nepustil soupeře do finále a bil ho celá tři kola. Finále si už ale nezaboxoval, jelikož soupeř mu nenastoupil z důvodu obav ze zranění. „David byl zklamaný, soupeři nám řekli, že je to příliš tvrdý boxer, tak nevím, jestli nás to má těšit nebo ne. Každopádně vyhrál bez boje,“ komentoval to Jaroslav Kubíček, trenér mladých havířovských nadějí.

David Polák (vlevo) a Denis Porubský uspěli na turnaji v polském Rybniku.Zdroj: Box Havířov

Druhé prvenství v Rybniku vybojoval Denis Porubský ve váze do 42 kg. I on boxoval v semifinále úžasně a nedal domácímu borci šanci. Ve finále jej čekal další Polák, vicemistr své země. Denis si z toho nic nedělal a vyhrál 3:0 na body.

Nováčkem v havířovském boxu je Ondřej Horváth. „Přišel k nám někdy v červnu. Zatím odboxoval třetí zápas a všechny vyhrál! Řekl jsem si, že je to ohromný talent a že ho vyzkouším za hranicemi,“ popsal Kubíček Horváthův start v Polsku.

Malý klučina byl na turnaji středem pozornosti, zaboxoval si jeden zápas ve váze do 56 kilogramů. Hned na začátku se pustil do svého soupeře Kaspera z Polska s takovou chutí, že mu přerazil nos. Kasper ale pokračoval dál a doboxoval celá tři kola. Zaslouží respekt. Na body však jasně zvítězil havířovský Horváth.

Ondřej Horváth se raduje ze své třetí výhry v ringu.Zdroj: Box Havířov

„Ondra neponechal nic náhodě, je to opravdu talent. Má teprve čtrnáct let, je ohromně šikovný a pracovitý. Doma žil na východním Slovensku, kde miloval koně. S rodiči a bratrem se k nám do Havířova přistěhoval za prací, poctivě trénuje, učí se češtinu a navštěvuje náš klub. Věřím, že jsme v něm získali nadějného boxera, který by jednou mohl hájit české barvy,“ tipnul si Kubíček.

Právě on si v listopadu na galavečeru v Opavě splnil svůj sen a nastoupil do ringu proti plzeňskému borci Romanu Horvathovi. Soupeře v prvním kole honil po ringu a z publika občas slyšel narážky, že snad chce Horvatha zabít. „Slyšel jsem to,“ pousmál se Kubíček. „Chtěl jsem prostě být aktivní, dával jsem do toho vše, protože to pro mě byla velká šance se ukázat. Pokoušel jsem se o nejtěžší údery a asi se mi to povedlo, protože soupeř měl trochu problém s čelistí a žebry, takže do druhého kola kvůli zranění ani nenastoupil,“ popsal Kubíček své vítězství.

Po skončení galavečera v něm ale uzrálo přesvědčení, že tohle nebyl pro něj adekvátní soupeř. „Nejspíš si účast v ringu zopakuji. Mohlo by to být v dubnu 2018 a rád bych se konečně utkal s nejlepším boxerem v mé váze Danielem Venclem z Poděbrad,“ vyjádřil Kubíček své přání. Do té doby bude znovu tvrdě trénovat a také připravovat své chlapce v klubu jako jejich vzor.

Trenér Kubíček a jeho nový svěřenec Ondřej Horváth.Zdroj: Box Havířov