„Měl jsem tam boxovat už před rokem, ale to ještě nedopadlo. Potřeboval jsem více odboxovaných zápasů,“ vysvětlil Kubíček.

Na svůj debut v ringu se připravoval dlouho. Přes rok. „Od července byla má příprava intenzivní. Jezdil jsem do Tater, na sparringy do Polska,“ přibližoval.

Přitom hlavní náplní jeho práce v klubu je výchova a trénink havířovských dětí. „Kolegové mě upozorňovali na to, abych zvolnil a víc odpočíval,“ usmál se.

Jeho dřina se mu vyplatila. Nad několikanásobným mistrem republiky Romanem Kracíkem ještě ve třetím kole vedl a zaplněná Lucerna šílela. Pak ale dostal na zátylek a byl počítán. „Dostal jsem střelu do ucha, ani jsem nevěděl, jak jsem se ocitl na zemi. Škoda, štve mě to. Kdybych vydržel, mohl jsem vyhrát,“ poznamenal Kubíček.

Je třeba říct, že proti němu nestál nikdo menší než mistr světa i Evropy, jeden z nejúspěšnějších českých boxerů Roman Kracík. Tvrďák, který je znám i jako řidič a bodyguard českého mafiána Radovana Krejčíře.

„Byla to každopádně dobrá zkušenost, do Lucerny se nedostane jen tak někdo a mně se tím slnil můj velký sen,“ uzavřel Jaroslav Kubíček. Teď se může zase soustředit na výchovu mladých boxerů doma v Havířově.