Před pár dny ukončili nejúspěšnější sezonu ve své historii, když všechna čtyři družstva, která Bohumín reprezentovala, se umístila na předních místech svých soutěží.

Družstvo, které hrálo soutěž v trojbandu ve složení Jindřich Hyšperský, Jan Rypka a Václav Majewski vyhrálo v Moravskoslezském kraji svou skupinu před velmi silným celkem Havířova.

Nově založené družstvo C ve složení Libor Kulich, Jan Cibulka, Martin Buchtík a Pavel Venglář skončilo v technických disciplínách v soutěži kraje na krásném třetím místě.

Tuto soutěž vyhrálo bez ztráty bodu bohumínské béčko ve složení Václav Majewski, Milan Kolder, Rudolf Tvrdoň a Robert Andrejovský, který získal také titul mistra kraje v disciplíně kádr 52/2.

Největšího úspěchu dosáhlo pochopitelně A-družstvo, které bez ztráty kytičky vyhrálo českou extraligu s náskokem čtyř bodů, když v celé soutěži neztratilo ani bod. V posledním utkání sezony porazili bohumínští hráči doma Trutnov 12:6.

Za tým mistrů republiky na malých stolech pro rok 2014 nastupovali hráči Pavel Böhm, Milan Ráček, Miroslav Andrejovský, Ivo Gazdoš a Jan Musil, tedy osvědčená sestava kulečníkových mistrů z posledních let.

Ale to nebyly zdaleka všechny úspěchy klubu. „Ještě jsme se také umístili na ‚medailových' pozicích v soutěžích jednotlivců. Byl to skutečně úspěšný rok," pochvaloval si jednatel BC Bohumín Petr Duda.
Bohumínští získali především tituly mistrů republiky v jednotlivcích.

V trojbandu se to povedlo Ivo Gazdošovi, který zvítězil na malém stole. Gazdoš pak uspěl i ve dvojicích (společně s M. Bačou) na velkém stole a třetí místo získal i v trojbandu na velkém stole.

Ve volné hře na malém stole získal titul vicemistra Miroslav Andrejovský.

Pavel Böhm je zase nejúspěšnějším republikovým hráčem v technických disciplínách na velkém stole, kde získal tituly mistrů republiky ve volné hře a v disciplíně kádr 47/2.

Vůbec nejúspěšnějším hráčem České republiky malého stolu ročníku 2013-2014 je Milan Ráček. Získal dva tituly mistra republiky, a to v disciplíně kádr 52/1 a v jednobandu. V kádru 52/2 pak získal titul vicemistra republiky.

„Tyto vynikající úspěchy bychom chtěli ještě vylepšit o vítězství v Dunajském poháru, který se letos hraje ve Vídni a kde nás bude reprezentovat naše kompletní áčko," přiblížil Duda, který rovněž poděkoval za úspěšnou sezonu partnerům bohumínského kulečníku, především generálnímu sponzorovi, kterým je město Bohumín.

„A chtěl bych poděkovat i všem lidem, kteří se podíleli při zabezpečování chodu oddílu, hlavně Mirkovi Andrejovskému a Václavu Majewskému," dodal závěrem Petr Duda.