Turnaj trval celý týden, zahájila jej pondělní kvalifikace, kterou odehrálo 23 hráčů a osm jich postoupilo do hlavní soutěže.

Tu už hrálo od úterý do pátku 48 hráčů. Vítězem dvouhry se stal čtvrtý nasazený Josef Zapletal (Tenis Slovácko), který porazil ve finále Matouše Otýpku (SK Lama) 7:6, 6:4. Triumf ve čtyřhře si připsal první nasazený pár Matouš Otýpka, Štěpán Baum (Sparta Praha), když ve finále porazil pár Josef Zapletal (Tenis Slovácko), Matyáš Alan (Agrofert Prostějov) 6:2, 0:6, 10:3.

Turnaje se zúčastnili i hráči domácího Tenisového klubu Havířov. Z kvalifikace prošel do hlavní soutěže jen Filip Káňa po výhře nad Filipem Vaculou (Precheza Přerov) 4:6, 6:3, 6:3. Další dva zástupci pořadatelského klubu Matyáš Lankočí a Jiří Havlíček v kvalifikaci neuspěli.

V hlavní soutěži pak prohráli všichni domácí hráči v prvním kole. Filip Káňa prohrál s Matějem Křížkem (Březno) 0:6, 2:6, Přemysl Dokoupil s Adamem Dudou (I. ČLTK Praha) 3:6, 4:6 a devátý nasazený Šimon Myslivec s Adamem Vašířem (I. ČLTK Praha) 2:6, 2:6.

Ve čtyřhře vyhrál Šimon Myslivec společně s Richardem Postupou (TK SC Ostrava) v prvním kole nad párem Martin Guráš, Vojtěch Petr (oba TK Na Dolině) 5:7, 6:0, 10:8. V zápase o postup do semifinále už ale oba prohráli s párem Hynek Bartoň (Agrofert Prostějov), Oldřich Vejšický (Sokol Vysočany) 5:7, 6:7. Filip Káňa společně s Michalem Glocmanem (Precheza Přerov) vyhráli v prvním kole nad párem Simon Spirka (Slavoj Český Těšín), Radim Valenta (TC Brno) 6:4, 6:3, ale i oni podlehli v dalším kole, a to vítězům turnaje Otýpka – Baum 3:6 a 3:6.

Kvalitní turnaj se tentokrát odehrál přesně dle časového programu. Jeho zpestřením bylo, že na dvorcích č. 1, 4 a 5 se hrálo pod dohledem kamer a hráči si tak mohli nechat stáhnout záznam svého zápasu.