„Řádný termín utkání byl již jednou odložen na základě žádosti družstva TJ Jiskra Kyjov. Vzhledem k tomu, že družstvo Kyjova pořádalo o další odložení náhradního termínu a TJ Sokol Karviná s tím nesouhlasila, požádalo družstvo TJ Jiskra Kyjov o kontumaci tohoto utkání,“ stojí v rozhodnutí STK ČBF, která zápas 10. kola skrečovala 20:0 ve prospěch Karviné, Kyjovu nepřiznala bod, navíc musí Jiskra zaplatit pořádkovou pokutu pět tisíc korun.

UEC Evropský pohár v cyklokrosu v Dolní oblasti Vítkovice, 17. prosince 2022, Ostrava.
VIDEO: Tak toto vidíte jen v Ostravě! Cyklokrosaři tu jezdí i po vysoké peci

„Je možné, že bychom vyhráli o víc než 20:0 a měli ještě lepší skore,“ konstatoval Roman Hamrus, trenér a manažer karvinského klubu, který chtěl rok 2022 zakončit jedenáctým vítězstvím vybojovaným na palubovce proti poslednímu týmu tabulky.

Karviná je v čele jedenáctičlenného pelotonu, druhý Slovan Černá Pole z Brna má o bod méně, třetí Žabovřesky ztrácejí čtyři. „První polovinu sezony hodnotíme úspěšně, ale to nejtěžší nás čeká. Udržet 1. místo nebude snadné, hned první výjezd v lednu do Brna a Třebíče nás prověří,“ zůstává trenér a manažer klubu nohama pevně na zemi.

Zápas Evropské ligy EWBL SBŠ Ostrava - Levhartice Chomutov 74:69 na turnaji o víkendu v lotyšské Rize.
OBRAZEM: Naděje basketbalistek SBŠ na postup žije, v Evropské lize jsou čtvrté

V minulém ročníku II. ligy Karviná vyhrála základní část s bilancí 18 výher a 4 porážek, ale v dubnovém semifinále play-off skupiny C ji zastavil BK Opava B. První duel Sokolové prohráli 74:91, ve druhém porazili tým trenéra Davida Klapetka 95:90, o účasti ve finále pak rozhodlo konečné skóre z obou zápasů.

„Chceme si vybojovat co nejlepší pozici pro play-off z důvodu úrovně soupeře a domácího prostředí pro případná rozhodující utkání,“ vysvětlil Roman Hamrus, že cílem pro tuto sezonu je prolomit semifinále a postoupit do I. ligy.