Pořadatelský klub připravil závodiště a všechny podmínky k pobytu výprav podle programu mistrovství. Právo startu si v soutěžích letních měsíců vybojovalo v šesti věkových kategoriích kolem 180 mladých nadějí z celé republiky a jako obvykle nechyběly ani orlovská výprava, tradiční jednička tohoto sportovního odvětví na Karvinsku.

Nejprve se běžel rychlostní závod, kde jsou kratší tratě a za neúspěšnou střelbu se běží trestná kola. Z orlovských závodníků se nejlépe umístila v kategorii žaček C Jana Zázvorková, která finišovala čtvrtá před Magdalénou Gencovou. Na předních místech se umístili i Aneta Krhovjáková (5. místo), Hana Gabzdylová (6. místo), Jakub Zapletal (8. místo) a Jakub Gřunděl (11. místo).

Odpoledne se rozběhly štafetové závody. V kategorii žačky C se orlovská štafeta ve složení Gencová, Krhovjáková, Zázvorková umístila na vynikající druhé pozici. „Holkám závod sedl, běžely výborně," chválila své svěřenkyně trenérka Eva Vilhelmová.

Dodala, že pěkného výsledku dosáhla také štafeta chlapců B ve složení Zapletal, Koždoň, Gřunděl, poněvadž ji v cíli evidovali jako pátou z celkového počtu čtrnácti štafet.

Závod s hromadnými starty pak celou letní sezonu uzavřel. „Tady už nebyla střelba našich závodníků bezchybná, a tak jsme odjížděli bez medailí," dodala Vilhelmová.

V první desítce se umístili Jana Zázvorková (4. místo), Jakub Gřunděl (5. místo), Aneta Krhovjáková (7. místo) a Magdaléna Gencová (9. místo).

V žebříčku Českého poháru za celou sezonu se Orlovští vůbec neztratili. Dorost a dospělí zakončili svůj seriál závodů již koncem srpna v Jáchymově, kde Táňa Fidlerová po svém uzdravení vyhrála oba závody a obhájila stříbrnou medaili v celostátním žebříčku kategorie juniorek.

V Jílovém pak byla vyhlášena i soutěž žactva. Mezi jednotlivci se nejlépe umístili osmý Jakub Gřunděl (žáci B), sedmá Aneta Krhovjáková (žačky B), rovněž sedmá Magdaléna Gencová (žačky C) a především Jana Zázvorková, které v kategorii žačky C patří skvělé druhé místo.

„V soutěži družstev jsme skončili čtvrtí. Myslím, že hezká přední umístění jsou důsledkem pilného tréninku děvčat i chlapců. Před zimou bych jim proto chtěla popřát zasloužený odpočinek před přípravou na novou sezonu a věřím, že v ní dosáhnou více osobních úspěchů," poznamenala Eva Vilhelmová.

Závěrem upozornila, že Klub letního biatlonu Orlová mezi sebou rád uvítá nové zájemce o tento zajímavý sport, jehož kouzlo spočívá ve spojení zdánlivě neslučitelného – rychlého běhu a přesné střelby. Podrobné informace lze nalézt na www.biatlonorlova.websnadno.cz.