První podnik sezony proběhl v Praze na Kapslovně, kam Orlovští vyslali dva zástupce, kteří se domů vrátili s medailemi. Jana Zázvorková zvítězila v ženách, mezi muži kategorie C se Jiří Vilhelm probojoval na třetí místo.

Další závod proběhl ve Zdětíně u Prostějova a opět se dva orlovští závodníci postavili na stupně vítězů. V kategorii žáků A zvítězil Jakub Kůrka, sekundu za ním skončil druhý Michal Branny.

Členové KB Orlová pak uspořádali regionální náborový závod doma v Orlové. Na startu se objevilo 73 závodníků, převážně dětí, kterým se líbily hezké ceny a medaile, ale i opravené chodníky v lesoparku či otevřená restaurace Koliba s občerstvením, která zajistila potřebné zázemí k závodu.

Děvčata z kategorie žákyně B.

„Na organizaci závodu se výrazným způsobem podílel Městský sportovní klub, což nám umožnilo soustředit se jen na technické zajištění a přípravu našich závodníků,“ pochvalovala si Eva Vilhelmová z KB Orlová. „Zároveň chci poděkovat městu Orlová a Městskému sportovnímu klubu za zajištění ocenění pro všechny soutěžící, a rodičům našich závodníků za pomoc při organizaci,“ dodala.

Domácím závodníkům se dařilo a získali šestnáct medailí. 

VÝSLEDKY ORLOVSKÝCH ZÁVODNÍKŮ

Přípravka hoši: 1. Jakub Adámek, 2. Viktor Uhlík, 3. Matyáš Kluka.

Přípravka dívky: 3. Kateřina Badurová.

Žáci A: 1. Jakub Kůrka, 2. Maxim Adamčík.

Žákyně A: 1. Nella Ligocká, 3. Julie Jordanová.

Žáci B: 1. Dominik Cienciala, 2. Matěj Szarowski.

Žákyně B: 1. Jana Nowaková, 2. Lucie Badurová, 3. Simona Wybraniecová.

Žáci C: 3. Jan Kůrka.

Dorostenci + junioři: 3. Robin Pavlík.

Muži: 2. Ondřej Genco.