Havířovský klub obnovil spolupráci s extraligovou Ostravou. Poslal tam hostovat talentovanou Annu Paťorkovou, jeden z mládežnických klenotů klubu, opačným směrem bude Havířovu vypomáhat Anna Pavlicová.

Kromě toho získal Havířov na přestup i vysokou Kristýnu Štursovou z Olomouce, která výrazně pomohla pod košem.

„Konečně jsme mohly poskládat početnější sestavu a bylo to znát,“ pochvalovala si trenérka Iveta Rašková. K dispozici totiž byla díky reprezentační přestávce i extraligová Anežka Kopecká z brněnských Žabin.

Ženský tým přispěl ke skvělé víkendové bilanci havířovského klubu v nejvyšších kategoriích: 8 vítězství, žádná prohra!

A to měl proti sobě Mladou Boleslav, která doposud prohrála jen jednou. V Havířově tedy prohrála podruhé.

„Soupeř se docela divil,“ zasmála se Rašková. „Nám se ale dařily trojky a obrana. Holky si v obraně skvěle vypomáhaly,“ chválila Rašková.

Hráčky si ověřily, že se mohou v soutěži měřit s kýmkoliv. „Pomohlo i obecenstvo, které holky hnalo. Výhra nám psychicky moc pomůže. Předtím jsme prohrávaly těsně, tohle je taková náplast. Doma je důležité vyhrávat,“ uvědomuje si Rašková.

Soutěž je totiž velmi vyrovnaná a do play off chce každý. I Jablonec, který má na kontě zatím jen dvě výhry, nebyl snadným soupeřem. „V první lize má už kvalitu každý. Jablonec přijel se třemi posilami z Chomutova, měl tam vysoké a silové hráčky. Znovu nám ale zafungovala obrana,“ uznala Rašková.

Její tým se dostal do výrazného vedení, pak měl sice střelecký výpadek, takže Severočešky korigovaly, ale oba body už zůstaly v Havířově.

VÝSLEDKY

BK Havířov – Ško-Energo Mladá Boleslav 74:63 (47:38)

Rozhodčí: Sýkora, Rusz. TH: 20/12:28/13. Trojky: 6:2. Fauly: 30:19. Doskoky: 44:37. Diváci: 50.

Havířov: A. Kopecká 22, Paťorková 13 (13 doskoků), Drtilová 13, Morávková 8, Menšíková 7, K. Štursová 4, Pavlicová 3, Kuběnová 2, Káňová 2, Lacinová, Snopková.

Nejvíce bodů M. Boleslavi: Růžková 21, Dřevová a L. Šípová po 12.

BK Havířov – Bižuterie Jablonec n. N. 62:50 (44:24)

Rozhodčí: Rusz, Sýkora. TH: 10/7:16/8. Trojky: 5:6. Fauly: 18:9. Doskoky: 39:39. Diváci: 40.

Havířov: Morávková 12, A. Kopecká 12, Drtilová 9, Pavlicová 7 (10 doskoků), Menšíková 7, Kuběnová 5, Paťorková 4, K. Štursová 4, Káňová 2, Lacinová, Snopková. Trenérka: Rašková.

Nejvíce bodů Jablonce: Čmejrková 15, Kučerová 13.