To, že žádný strom neroste do nebe, se přesvědčili příznivci vzpírání v posledním kole první ligy družstev. Baník Havířov vyhlašoval před sezonou útok na osmé zlato vřadě, ale nakonec musel před vlastním publikem předat žezlo Sokolovu.

Před třetím kolem byla situace na čele tabulky vyrovnaná. Sokolov i Havířov měly stejně bodů, ale předem bylo jasné, že Západočechy by mohla připravit o titul jedině sportovní katastrofa. „Stále nemohl nastoupit zraněný Matykiewicz, za kterého jsme neměli adekvátní náhradu. Bylo jasné, že jeho body budou chybět. Museli jsme si spíš hlídat Bohumín, který mohl zaútočit ze třetí pozice,“ řekl trenér Havířova Pavel Khek.

Do závodnického dresu se musel dokonce převléct dlouholetý reprezentant a současný manažer týmu Miloš Kopecký. Tento veterán bojoval, ale svým výkonem samozřejmě nemohl špičkového závodníka plně nahradit. Přesto si zasloužil obdiv a uznání. Vedle tohoto veterána se vhavířovském dresu představili Radek Veselík, Zbyněk Dub, Viktor Gumán, Rudolf Lukáč a Petr Sobotka. Nejlepší výkon Havířova podal Lukáč, který ve dvojboji zvládl 313 kg. Ke 143 kg vtrhu přidal vnadhozu 170 kg, což znamenalo vpřepočtu 389 Sinclairových bodů. Jeho výkon byl druhý nejlepší zcelého třetího kola. Lepší byl jen Těšovič ze Sokolova, který získal o deset bodů více. Nedařilo se Sobotkovi, který nezvládl základní pokus vtrhu, když třikrát nedal 160 kg. Přesto se Havířovanům podařilo uhájit vtomto kole třetí příčku, která zajistila celkové stříbro.

Pořadí družstev ve 3. kole: 1. Sokolov 1851, 2. Bohumín 1739, 3. Havířov 1683, 4. Teplice 1468, 5. Třinec 1448, 6. Ostrava 1320.

Konečné pořadí ligy mužů 2007: 1. Sokolov 29 bodů, 2. Havířov 27, 3. Bohumín 25, 4. Třinec 20, 5. Teplice 19, 6. Ostrava 15.