Ligové juniorky Havířova si letos vedou velmi dobře. Čtyři kola před koncem základní části, skupiny C, jsou druhé za béčkem brněnských Žabin, které jim posledně přivodily vůbec první porážku v domácím prostředí.

„No právě. Holky v obou víkendových zápasech ještě po třech čtvrtkách vedly, bohužel jsme nakonec nestačily. Potýkáme se se zraněními, chybí nám opory, nejstarší hráčky. Ty mladší pak někdy vypjaté koncovky neustojí, nehledě na to, že tím pádem nemáme takovou rotaci hráček a odcházejí nám rychleji síly,“ posteskla si hlavní trenérka družstva Iveta Rašková.

I tak si svěřenkyně trenérského dua Iveta Rašková – Martina Šindlářová počínají v soutěži slušně a neměl by jim uniknout postup do další fáze. Bude ale potřeba zvládnout prosincový dvojzápas v Ostravě.

„Začátek soutěže byl super, sedmkrát v řadě jsme vyhrály, dokonce i na Žabinách, které mají zatím jen jednu prohru. Od nás,“ informovala Rašková.

Pak ale došlo k již zmiňovaným zraněním nejzkušenějších hráček a situace se zkomplikovala. „Týmy z čela hrají ještě mezi sebou, takže se oberou navzájem, ale komplikace to je,“ připustila Rašková.

Jinak ale děvčata chválí. „Je to perspektivní tým. Půlku tvoří holky, které jsou v juniorské kategorii prvním rokem, základ je tvořen z loňské extraligové sedmnáctky kadetek. Na druhou stranu schází ještě ty potřebné zkušenosti, což bylo vidět právě v koncovkách posledních zápasů,“ připomněla trenérka.

Vzhledem k tomu, že má Havířov snad nejnižší družstvo z celé soutěže, opírá se hlavně o bojovnost a rychlost všech hráček. Družstvo táhnou Tereza Kuběnová a skvěle doskakující Anna Paťorková, které si drží solidní bodový průměr na zápas.