„Chtěli jsme navázat na solidní přípravu a zejména na dobře odehraný turnaj v Ostravě. Že bychom dvakrát vyhráli, jsme možná ani nečekali, spíš v to jen doufali," usmíval se po vydařeném vstupu trenér kadetů Radek Wlach.

Sokol Karviná – UP-BCM Olomouc 62:55 (34:25)

Proti Olomouci vycházela Karviné hlavně obrana, do které se postupně zapojili všichni hráči. Útok zajišťoval zejména Lepka, který odehrál zápas velice zkušeně. Střílel, doskakoval a výsledkem bylo úžasných třicet bodů a čtrnáct doskoků.

„Po celý zápas jsme vedli a mírný náskok udrželi až do konce. Tím jsme udělali radost i velice dobře zaplněné tribuně," byl spokojen trenér Wlach.

Karviná: Michalička 6, Orlovský, Iliadis, Lepka 30, Raszyk, Skácelík 8, Franek, Mitura 4, Juřička 6, Michník 6, Stašák 2.

Kadeti Karviné (v bílém) vstoupili do sezony dvěma výhrami.

Sokol Karviná – BK Opava 76:65 (44:25)

Spokojenost neopustila karvinskou lavičku ani v derby proti Opavě, přestože obrana už nebyla tak pevná jako proti Hanákům. Tentokrát se dařilo v útoku nejen Lepkovi. Dobře rozehrával i zakončoval Juřička, pod košem se přidali Skácelík a Michalička (celkem 49 doskoků).

„Dařily se nám rychlé protiútoky, což je právě to, čím bychom se rádi v sezoně prezentovali. Střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti zatím není naše silná stránka, proto zkoušíme spíš brejky," nastínil trenér Wlach.

Také proti Opavě si domácí vytvořili náskok už do přestávky, dokonce vedli o 21 bodů. Pak sice polevili, takže soupeř snížil, nicméně do dramatické koncovky Opavu nepustili. „Dvě výhry jsou pro naše mladé hráče určitě velkým povzbuzením do dalších tréninků," zakončil Radek Wlach.

Karviná: Michalička 6, Orlovský, Iliadis, Lepka 27, Raszyk 4, Skácelík 12, Franek, Mitura 4, Juřička 20, Michník 1, Stašák 2.