Za týden stihla starty na mistrovství Slovinska, Chorvatska i Německa, kde všude sbírala důležité FIS body, potřebné pro startovní nasazování do další sezony.

Po nepříjemné nemoci s antibiotiky, která jí zničila start na posledním juniorském mistrovství světa v Jasné, jen pomalu nabírala síly.

Při náročné trojici dvou superG (12. a 10. místo) a slalomu (nedojela) ve slovinském Krvavci dokonce v cíli vyčerpáním zvracela. Den po dni se však její stav lepší.

Na slovinském šampionátu v obřím slalomu na „svěťákové" trati v Kranjské Goře však po prvním kole vedla. „To bylo dobré, měla jsem ještě sílu. Bylo krásně, pěkně postavená trať. Škoda, že to nevyšlo ještě ve druhém kole. To už jsem ale opravdu nemohla. Čekaly jsme na svahu v plném slunci dvě hodiny, než odjedou chlapi," vyprávěla po příjezdu do Havířova.

Nakonec skončila sedmá. „Ale zase vím, že na to mám. Že můžu závodit s nejlepšími, když bude všechno v pohodě. A to je pro mě důležité a povzbuzující," dodala.

Minulou středu měla na programu slalom na mistrovství Chorvatska, který se jel v rakouském Innerkremsu na mimořádně náročné trati. „Slalom tam byl vážně šílený. Sedmdesát bran, to nebývá ani na svěťáku. Jely jsme ho přes minutu. V dolní části tratě už jsem byla úplně ‚kantáre'. Naštěstí jsem to vydržela až do cíle," popisuje s vysilujícím úsměvem.

„Jela jsem s jedničkou, nahoře to bylo super, pak ale jako kdyby mně někdo zatáhl brzdu a nějakých dvacet bran před koncem to bylo doslova utrpení. Naštěstí jsem si vyjela základní FIS body. Jsem ráda, že jsem to dojela. Byl to skutečně megatěžký závod, navíc po nemoci. Ještě hodinu jsem se třepala a v hotelu si pak dávala ledovou sprchu na nohy," přibližovala Pauláthová.

Její další zastávkou bude německé mistrovství v Oberhochu, kde ji čeká obří slalom a slalom. A pak? Krátce domů a český šampionát ve Špindlerově Mlýně. Ovšem pokud sněhové podmínky dovolí. „Letošní zima je vážně slabá. Uvidíme, co všechno ještě stihneme, sezona už pomalu končí," rekapituluje Pauláthová, která loni získala tři tituly.