Karvinský klub Beach Volleyball Karviná pořádal ve spolupráci s ABV ČVS II. kvalifikační turnaj o postup na MČR žactva v beachvolejbale pro rok 2015.

Do turnaje se přihlásilo 15 dvojic, zastoupené kluby domácího BVK, Opavy, Ostravy a Krnova. Dvojice byly rozlosovány do tří skupin po pěti dvojicích, kde děvčata ve věku 12 až 15 let bojovala mezi sebou systémem každý s každým, což znamená, že ve 34 stupňových vedrech šlo nejen o technickou dovednost a herní vyspělost mladých hráček, ale také o jejich fyzickou připravenost.

Z každé skupiny postupovaly dvě dvojice plus dvě nejlepší dvojice ze třetího místa, aby doplnily osmičku čtvrtfinalistů. Pak už následoval tradiční vyřazovací systém. „Určitě bych rád vyzdvihnul výkony všech postupujících hráček, protože ze sebe v úmorném vedru dostaly to nejlepší," ocenil nasazení mladých volejbalistek jednatel BVK Otakar Kotyza.

Vysilující horko se bohužel podepsalo na průběhu finálového zápasu, do něhož se po sérii náročných klání propracovaly Makovcová s K. Žolnerčíkovou a Mojáková s Revajovou. Druhá dvojice měla už za sebou obtížný semifinálový duel, v němž se rozhodovalo ve vyrovnaném tiebreaku a nechala tak v utkání spoustu sil. Mojáková pak kvůli silným křečím musela už v prvním setu odstoupit a Makovcová s K. Žolnerčíkovou tak vyhrály kvůli skreči.

I tak si všechna děvčata zaslouží velký obdiv za to, že bojovala až do posledních chvil. V zápase o konečné třetí místo zvítězily Uherková s Koupilovou nad párem Malyszová – Štěpánková 2:0 na sety.

Velkým pozitivem bylo, že za domácí klub BVK startovalo osm dvojic, z čehož pět postoupilo ze skupin a v konečném pořadí obsadily hráčky BVK první čtyři místa. Jejich výsledky slibují velké naděje do budoucna, což je velká zásluha trenérů, kteří se výchově mladých volejbalistek cílevědomě věnují.

Konečné pořadí turnaje: 1. Makovcová – Žolnerčíková, 2. Mojáková – Revajová, 3. Koupilová – Uherková, 4. Malyszová – Štěpánková, 5.- 8. Švancarová – Olenočínová, Kašpárková – Schusterová, Pospíšilová – Seidlerová, Ptáčková – Gilíková.