Na Českém poháru juniorek do 20 let, který proběhl ve Zlíně, vybojovaly druhé místo.

Ještě celý květen si Marie musela plnit povinnosti ve volejbalovém týmu TJ Ostrava, za který odehrála v Brně finálový turnaj o mistra ČR v kategorii kadetek. Ostravská děvčata se nakonec umístila na šestém místě.

„Tréninkům na písku se tak holky mohly věnovat pouze týden, což je ve srovnání s děvčaty z Prahy a Brna velký rozdíl. Většina párů se tréninkům na písku věnuje po celý rok,“ porovnává předseda BVK Otakar Kotyza.

Nejúspěšnější páry Českého poháru ve Zlíně.Zdroj: BVK

Turnaje ve Zlíně se zúčastnilo 16 republikových párů, které byly rozděleny podle bodového žebříčku do čtyř skupin po čtyřech. Makovcová a Semerádová obsadily ve své skupině D druhé místo a postoupily dál.

Ve čtvrtfinále narazily na vítěze skupiny A, nasazené jedničky celého turnaje Markétu Svozilovou s Eliškou Tezzele z Brna. Po napínavém boji zvítězily Makovcová se Semerádovou v tiebreaku 2:1 a postoupily do semifinále.

Tam porazily Nikol Součkovou a Markétu Příhodovou 2:0 na sety a probojovaly se do finále.

V něm se utkaly s Beátou Ročkovou a Anitou Hájkovou. Po velké bitvě Makovcová se Semerádovou prohrály 1:2 a skončily celkově druhé. „Na to, kolik toho holky společně natrénovaly, je to velký úspěch. Na začátek sezony určitě krásný výsledek, který je jistě povzbudí. Věřím tomu, že jak bude letní sezona pokračovat, budou se děvčata každým turnajem lepšit. Teď už se soustředí na klasickou beachvolejbalovou sezonu,“ dodal Kotyza.