Malí judisté z Těšína bodovali i za hranicemi

Český Těšín – Také druhý soutěžní měsíc byl pro děti z judoklubu Český Těšín úspěšný. V únoru se zúčastnily celkem pěti turnajů a z nich si přivezly celkem dvanáct medailí.

26.2.2018

Českotěšínské děti na turnaji v Žilině. Zleva Jan Kuric, Martin Adamiec a Eva Kuricová.Foto: judo Č. Těšín

„Často jezdíme i do Polska nebo na Slovensko. Děti potřebují mezinárodní konfrontaci,“ vysvětlil předseda klubu Luboš Wiejacki.

Zdá se, že mladým Těšíňanům to za hranicemi republiky jde. V lednu uspěli na dvou turnajích v Polsku, nyní opět.  V Žilině se zúčastnili místní veĺké ceny pro nejmenší, kde Jan Kuric a Eva Kuricová obsadili shodně třetí místa a Martin Adamiec svoji kategorii dokonce vyhrál.

Christian Frater v Polsku.

Další akcí pro ně byl Valentýnský turnaj mláďat v Karviné, kde uspěla Eva Kuricová. Po několika vydařených utkáních a jediné porážce obsadila hezké druhé místo. Při slavnostním nástupu dostaly všechny malé slečny růžičku.

V půlce února se judisté vypravili do Ostravy na velký mezinárodní turnaj Judo Grand Prix Ostrava 2018 – Český pohár. Představilo se na něm úctyhodných 1 472 závodníků ze 167 klubů a dvanácti zemí (mimo jiné Rakousko, Rusko, Bělorusko, Anglie, Francie, Dánsko atd.). Turnaj se uskutečnil v krásné atletické hale, byl velmi dobře zorganizovaný a závodilo se na osmi velkých a kvalitních žíněnkách. Všechny zápasy byly náročné a každé vítězství bylo velmi ceněné – vždyť v některých váhových kategoriích startovalo i více než 60 závodníků. Jana Kolondrová zde byla desátá, Pavel Lomozík třináctý a Jan Kuric třetí.

Eva Kuricová (vlevo) na Valentýnském turnaji v Karviné.

Poté si Těšíňané odskočili do Polska na turnaj v Sosnovci. V konkurenci tří stovek judistů skončili Sofie Kiszová, Martin Adamiec a Pavel Lomozík na třetích místech, Jan Kuric byl druhý a Christian Frater s Evou Kuricovou dokonce první.

Posledním únorovým závodem byl pak Slezský pohár v Opavě, kde měly zápasy vysokou úroveň. Jan Kuric ve vyšší kategorii, než je zvyklý, obsadil pátou příčku. Jeho sestra Eva zvládla všechna čtyři utkání a vyhrála.

26.2.2018

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 34 000 Kč Řidiči tahačů řidiči MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 34000 kč, mzda max. 43000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadavky:digitální karta, psychologické vyšetření;, Zájemce bez praxe firma zaučí;, Přeprava v rámci Evropy, Vyučení není podmínkou, mzda: 34-43000,- vč. diet , Zdravé oči - podmínkou. Pracoviště: Michaela nitrová, Bezručova, č.p. 336, 735 81 Bohumín 1. Informace: Korčíková, +420 596 097 816. Obchod - Obchod Nákupčí 25 000 Kč Specialisté v oblasti prodeje a nákupu strojů, přístrojů a zařízení (kromě informačních a komunikačních technologií) Prodejce nákladních vozidel. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zajímavá práce u autorizovaného dealera zn. TATRA. Nabízíme dlouhodobé perspektivní zaměstnání. Požadujeme VŠ, SŠ vzdělání - management, marketing, praxi 3-5 let v prodeji vozidel. Nástup možný ihned. Mzda u osobního jednání. Životopisy zasílejte na e-mail: asistentka@abautoboss.cz. Pracoviště: A b a u t o b o s s s.r.o., Dukelská, č.p. 2034, 737 01 Český Těšín 1. Informace: Eva Šmítová, +420 558 731 913. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojírenský dělník, 20 000 Kč Obsluha zařízení na tažení a protlačování kovů Tažeč drátů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Čtyřsměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, -vyučen – obor strojírenství, hutnictví apod., -osvědčení o profesní kvalifikaci dle úplné profesní kvalifikace Hutní tažec kovů (21-99-H/07, integrovaná profesní kvalifikace 21-007-H) dle Národní soustavy kvalifikací výhodou, -samostatnost, dochvilnost, pečlivost, , Náplň práce:, , -tažení drátu, obsluha tažírenských strojů. Pracoviště: Ždb drátovna a.s. -sídlo, Jeremenkova, č.p. 66, 735 51 Bohumín 5. Informace: Kateřina Serafínová, +420 596 090 135. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 17 500 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Detektiv v obchodě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: dobrá fyzická kondice, čistý trestní rejstřík, , Nejdříve ať uchazeči zasílají životopis nebo kontaktní údaje na petr.palka@pcpeuro.cz, poté budou pozváni k výběrovému řízení. Na výše uvedených adresách se nachází pouze pracoviště, kde nikdo k nabízenému místu nepodá žádné informace, proto je nutný nejdříve kontakt e-mailem., , Možnost práce také na DPP.. Pracoviště: Pcp euro-power euro police, s.r.o. . - karviná, Nádražní, č.p. 1936, 733 01 Karviná 1. Informace: Petr Pálka, .

Nový trenér MFK Karviná Norbert Hrnčár vkládá do hry svého týmu vlastní sympatické prvky.

Glosa Martina Ruščina: Hrnčár to vzal za správný konec

Na ledě havířovského zimního stadionu v sobotu večer od 17.30 do 20.30 hodin byly odehrány tři hokejová utkání hornických celků.
64

OBRAZEM: Hornické hokejové derby s obrovským nadšením

Derby s Frýdkem potřetí pro AZ!

Havířov – Prvoligoví hokejisté Havířova vyhráli na ledě nedalekého Frýdku-Místku 7:3 a odčinili smolnou domácí porážku s Litoměřicemi.