„Často jezdíme i do Polska nebo na Slovensko. Děti potřebují mezinárodní konfrontaci,“ vysvětlil předseda klubu Luboš Wiejacki.

Zdá se, že mladým Těšíňanům to za hranicemi republiky jde. V lednu uspěli na dvou turnajích v Polsku, nyní opět.  V Žilině se zúčastnili místní veĺké ceny pro nejmenší, kde Jan Kuric a Eva Kuricová obsadili shodně třetí místa a Martin Adamiec svoji kategorii dokonce vyhrál.

Christian Frater v Polsku.

Další akcí pro ně byl Valentýnský turnaj mláďat v Karviné, kde uspěla Eva Kuricová. Po několika vydařených utkáních a jediné porážce obsadila hezké druhé místo. Při slavnostním nástupu dostaly všechny malé slečny růžičku.

V půlce února se judisté vypravili do Ostravy na velký mezinárodní turnaj Judo Grand Prix Ostrava 2018 – Český pohár. Představilo se na něm úctyhodných 1 472 závodníků ze 167 klubů a dvanácti zemí (mimo jiné Rakousko, Rusko, Bělorusko, Anglie, Francie, Dánsko atd.). Turnaj se uskutečnil v krásné atletické hale, byl velmi dobře zorganizovaný a závodilo se na osmi velkých a kvalitních žíněnkách. Všechny zápasy byly náročné a každé vítězství bylo velmi ceněné – vždyť v některých váhových kategoriích startovalo i více než 60 závodníků. Jana Kolondrová zde byla desátá, Pavel Lomozík třináctý a Jan Kuric třetí.

Eva Kuricová (vlevo) na Valentýnském turnaji v Karviné.

Poté si Těšíňané odskočili do Polska na turnaj v Sosnovci. V konkurenci tří stovek judistů skončili Sofie Kiszová, Martin Adamiec a Pavel Lomozík na třetích místech, Jan Kuric byl druhý a Christian Frater s Evou Kuricovou dokonce první.

Posledním únorovým závodem byl pak Slezský pohár v Opavě, kde měly zápasy vysokou úroveň. Jan Kuric ve vyšší kategorii, než je zvyklý, obsadil pátou příčku. Jeho sestra Eva zvládla všechna čtyři utkání a vyhrála.