Dle vlastních slov si to užil na tisíc procent. „Co může být krásnějšího? Moje první finále a hned výhra,“ usmíval se po utkání odchovanec karvinského handbalu.

Na levém křídle osvěžil výkon domácího týmu. Dobře naskočil do rozjetého vlaku a využil šanci. Nastoupil za Jana Zbránka a hned se dvěma trefami chytil. Ostatně, karvinská křídla byla v zápase hodně vidět. Nedoma dal šest, Zbránek tři a právě Drzyzga čtyři góly. Skvělá bilance.

„Užil jsem si to na tisíc procent. Každý start v áčku se počítá, navíc dneska s vítěznou tečkou. Určitě je namístě poděkovat divákům, že si udělali čas a přišli nás podpořit. Vnímali jsme to. Lidé byli naším osmým hráčem na hřišti,“ uznal dvaadvacetiletý mladík.

Týmový výkon hodnotil jen kladně. „Podle mě to byl heroický výkon. Nemo předvedl zase tu svou klasiku - podržel nás v klíčových chvílích a my si díky tomu udělali náskok. Vlastně celý ten vstup do zápasu byl výborný, tak jsme si to představovali. Chtěli jsme na ně vletět a dát góly, to se povedlo. Pak jsme si ten náskok jen udržovali. Stejný scénář bych rozhodně bral i v neděli,“ zasmál se Drzyzga.

I on se přičinil o výborný start do zápasu, díky kterému se Baník dostal do sedmigólového trháku. Jak pro něj bylo důležité, že se z prvních střeleckých pokusů prosadil? Pomůže to hráči dostat se do utkání?

„Samozřejmě, já se o to snažím pokaždé, když dostanu šanci. Není jich moc, ale snažím se to využít na maximum. Někdy to holt nevyjde, ale dneska v mimořádně důležitém utkání se to povedlo a je to zásluha celého týmu. Kluci mě při hře sedm na šest skvěle nacházeli. Tak výborné přihrávky by byla škoda nezužitkovat. Je to týmový sport, takže se nedívám jen na mé góly, ale na výkon celého týmu. Jak se říká, všichni za jednoho,“ chrlil ze sebe po vyhraném zápase. 

Drzyzga zapojil hlavu

Když to nejde urvat silou, je také někdy potřeba přemýšlet a vyzrát na výborné plzeňské gólmany chytrostí. Třeba šikovným přehozem, jakým Dryzga nachytal na hruškách Šmída, který mu zmenšoval střelecký úhel vyběhnutím, až zapomněl, že nad ním je moře volného prostoru.

Marek Drzyzga se raduje z výhry svého mužstva.

„Určitě se díváme na plzeňské brankáře, jak chytají, kde mají slabá místa. On je to ale v zápase takový fofr, že na rozhodnutí máte jen zlomek sekundy. Je to okamžik, když jste ve výskoku a díváte se na brankáře, co zrovna udělal. Nestihnete mnohdy vůbec přemýšlet a balon už musí z ruky. Připravovat se na to nicméně dá, byť v samotném utkání je to často něco úplně jiného,“ zakouší Drzyzga finálový křest ohněm.

I on si pochvaloval, jak jeho tým umí těžit ze hry na dva pivoty. „Je to bezesporu jedna z našich hodně velkých zbraní. Přitom jsme se to teprve nedávno začali učit, takže víceméně to pořád zatím jen zkoušíme. Už jsme si ověřili, že pokud takový útok hrajeme trpělivě a snažíme se ho dohrát až do té koncové fáze, to znamená nic neuspěchat, tak se nám to téměř pokaždé podaří využít ke vstřelení branky. Věřím, že pro soupeře je to velký problém, tak snad nám to vydrží,“ přál by si před pokračováním série.

Sám ale ví, že to bude ještě hodně těžké. „Známe sílu Plzně a víme, co umí. Musíme se mít na pozoru,“ varuje Marek Drzyzga.