Co řekl po těsné středeční výhře Baníku 29:28? „Zase to bylo vyhrocené. S Duklou jsem za svou kariéru snad nezažil nějaké klidné utkání. Ale poradili jsme si s tím, i díky dobré obraně, jelikož v útoku to trochu vázlo. Dostali jsme zbytečné góly při hře sedm na šest,“ upozornil správně.

Důrazná a vypjatá hra se asi dala před zápasem čekat, že?

Bylo to tvrdé od obou, jak se předpokládalo. Možná ta první červená karta byla zbytečná, ale my jsme podobný průběh s komplikacemi pro nás očekávali. Jsem rád, že jsme nakonec o gól vyhráli.

Vedli jste i o šest…

To je pravda, ve hře sedm na šest jsme dostali pár zbytečných gólů po našich neproměněných střelách. Dukla se v zápase několikrát dotáhla na dva góly, na jeden, ale myslím, že jsme to měli pořád pod kontrolou. Nebylo to tak, že bychom museli dohánět my. V takových zápasech je ubíjející, když soupeře musíte neustále stíhat a nedaří se to. To zažila Dukla. My jen museli vždy trochu zabrat a taky v náš prospěch hrálo domácí prostředí. Fanoušci nás hnali pokaždé, když se Dukla nadechovala.

Nehrajete hru sedm na šest příliš často? Neriskujete někdy moc? Dukla asi čtyřikrát minula prázdnou bránu…

Ten risk tam je, chyby se udělají. Ale z devadesáti procent tu situaci vždy dohrajeme do vyložené šance, a pak už je to jen o tom, jestli to ten střelec dá. Je důležité nebýt zbrklý, dát si to dokola, rozhýbat obranu. Je nás tam o jednoho víc, pokaždé tam někdo volný vypluje.

Teď budete mít reprezentační pauzu. Pomůže?

Nám určitě, trochu si odfrkneme. Odehráli jsme za dva týdny asi šest zápasů. Máme sice nějaké reprezentanty, ale já nejsem pozvaný, jen figuruji v širší nominaci, tak trochu zregeneruji. Bylo toho teď fakt hodně.

Co jste říkali na úterní los Vyzývacího poháru, který vám za soupeře pro další kolo přidělil Železničar Niš?

Je to srbská škola, tvrdá hra. Jižané jsou hodně emotivní, ale připravíme se na ně. Ještě jsme je neviděli, ale jistě to bude atraktivní soupeř pro diváky.

Házenkáři Karviné hrají ve středu opět doma.
Dnes házenkářská klasika: Karviná vs. Dukla
To je bída. Starší dorostenci jsou poslední, mladší předposlední.
Ze Zubří s prázdnou. Mizerný úvod