V sobotu dal sedm branek, z toho čtyři sedmičky, v neděli dokonce jedenáct gólů, z toho osm sedmimetrových hodů!

Navíc většinu z nich za důležitého vyrovnaného stavu, nebo situaci, kdy se Karviná potřebovala k soupeři dotáhnout. To už chce opravdu pevné nervy.

„Bylo to docela náročné, v jednu chvíli už jsem toho chtěl nechat, protože jsem jednu sedmu neproměnil. Říkal jsem Michalu Brůnovi, aby to šel hodit, protože se na sedmičkách většinou střídáme, ale poslal mě tam zpátky,“ zasmál se Marek Monczka. Jak mu to zdůvodnil? „Že prý se mi daří, ať je chodím házet dál,“ pokrčil rameny.

Před dalšími zápasy si Karvinští naordinují prý hlavně odpočinek. „Určitě přijde vhod. Potřebujeme trochu oddech. Probereme některé taktické věci a půjdeme na to. V závěru sezony už toho stejně tolik nenatrénujete. Spíš jde jen o to se protáhnout na hřišti, ujasnit si nějaké signály a tak,“ popisuje jeden z lídrů týmu.

I on pocítil v nedělním souboji tvrdost plzeňské obrany. Mimo jiné v situaci, kdy úspěšně proměnil další sedmičku a hostující Jakub Šindelář jej ramenem trefil do hlavy.

„Sice se mi omlouval, že nechtěl, ale kluci mi říkali, že to udělal úmyslně. Já sám jsem to neviděl, protože jsem se po té sedmičce zrovna otáčel zpět do hřiště. Ale celkově to bylo hodně tvrdé. Plzeň je známá důraznou obranou. Osobně to u nich čekám ještě tvrdší. Musíme se na to pořádně připravit,“ varuje spoluhráče.

Novou krev do žil pumpovalo podle Monczky karvinským hráčům obecenstvo. „Diváci byli skvělí. Myslím, že rozhodlo srdíčko, protože jsme makali jeden za druhého. První půle nebyla dobrá, ale pořád jsme bojovali, i díky fanouškům. Pak nám to tam začalo padat a diváci zase pomohli. Hlavně v situacích, kdy jsme se pořád dotahovali. Atmosféra byla fakt super,“ chválil Monczka.

Zatímco v sobotu se Baníku dařilo Plzeň překvapovat hrou na dva pivoty, v neděli už to tak úplně neplatilo. „Určitě se na to připravili, šlo to poznat,“ uznal karvinský střelec. „Ale i my se dívali na to, jak nás brání, jaké jsou naše možnosti a v některých momentech jsme to hráli jinak. Občas to vázlo, jindy se zadařilo. To je házená,“ usmál se Monczka.

Jeho týmu se na západ Čech pojede zvesela. „Půjdeme do toho naplno, máme tři mečboly. Myslím, že budou trochu pod tlakem, protože musí. My jen můžeme,“ dodal závěrem.