Pro Vanča byla ale turnaj pozitivní. „Sice jsem už absolvoval premiéru proti Srbsku v přátelácích (loňský listopad – pozn. aut.), ale tohle byla samozřejmě jiná káva," usmívá se střelec Baníku nad vzpomínkou na probíhající mistrovství Evropy v Dánsku.

Máte za sebou první akci tohoto typu. Jak vás přijali spoluhráči?
Skvěle. Musím říct, že v kabině národního týmu si nikdo na nic nehraje. Starší zkušenější kluci se nepovyšují nad ostatní, takže není znát, že ten hraje v Německu, jiný v Polsku a další doma.

Před časem jste vyhrál akademické mistrovství světa, ale to se nejspíš nedá s evropským šampionátem moc srovnávat, je to tak?
To máte pravdu, srovnávat to nejde. Na tom akademickém mistrovství bylo třeba Maďarsko nebo Brazílie, ale v Dánsku byla evropská a vlastně i světová špička. Beru to jako svůj dosavadní vrchol.

S jakými ambicemi jste do Dánska odjížděl? A čekal jste osobně více minut strávených na hřišti?
Co se týká týmových ambicí, chtěli jsme v Dánsku strávit delší dobu než jen týden, to je jasné. A moje ambice? Já jsem si považoval už to, že jsem se v konečném výběru objevil. Přijel jsem s tím, že se budu učit, nasaju atmosféru velkého mistrovství a budu rád za každou minutu na hřišti. Nakonec jsem si zahrál poločas proti Rakousku. Jsem spokojen.

Bylo znát, že se šampionát hraje v házenkářském Dánsku?
To mohu potvrdit. Dánové šampionátem neskutečně žijí. Aby ne, u nich už házená v oblibě předstihla i fotbal. Po celé zemi jezdily autobusy a vlaky přímo určené k dopravě na Euro, v televizi běžely pořád upoutávky, sestřihy z mistrovství. Na ulicích chodila spousta Dánů s reprezentačními proprietami. A atmosféra v hale byla jedním slovem úžasná.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.