Reprezentační osmičku ČR vedli trenéři Pavel Khek ze Vzpěračské sportovní školy Oty Zaremby Horní Suchá a Petr Teplíček z Bonatransu Bohumín.

Do osmičky českých nadějí se dostali také čtyři závodníci ze Vzpěračské školy Oty Zaremby Markéta Bijoková, Ladislava Pokorná, Matěj Moskál a Matěj Bittner. Oprávněnost své nominace potvrdili třemi cennými kovy.

Ve váze do 53 kg získala skvělou stříbrnou medaili a nejlepší umístění české výpravy Markéta Bijoková, a to výkonem 111 kg ve dvojboji (v trhu i v nadhozu si vytvořila osobní rekordy), když v trhu dostala nad hlavu 51 a v nadhozu 60 kilo.

Ve váze do 48 kg nastoupila česká nejlepší juniorka Ladislava Pokorná a ani ona nezklamala. Obsadila výborné třetí místo výkonem 108 kg ve dvojboji (49 trh, 59 nadhoz).

Třetí vzpěračskou medaili přidal v kategorii chlapců do 45 kilogramů Matěj Moskál. I on skončil třetí, tedy bronzový, když překonal dva české rekordy starších žáků, a to ve dvojboji (107 kg) a v nadhozu (60 kg). V trhu dostal Moskál nad hlavu 47 kilo.

Neztratil se ani poslední zástupce regionu Matěj Bittner. Ten startoval ve váze do 50 kg a obsadil pěkné 5. místo výkonem 111 kg ve dvojboji (48 trh, 63 nadhoz).

Úspěch mladých českých vzpěračů v konkurenci 32 zúčastněných států podtrhl Eduard Rybák z Chebu, který získal bronz za třetí místo ve váze do 77 kg výkonem 193 kilo ve dvojboji (88 + 105).

„Myslím, že jsme se v zahraniční konkurenci vůbec neztratili a zase se trochu připomněli světu. Chlapci a děvčata předvedli soustředěné výkony a zaslouženě se dočkali odměny," konstatoval zkušený trenér Pavel Khek.