„Určitě i jim patří velký dík za to, jak nás hnali dopředu. Tahle postarší hala má taky své kouzlo, s Brnem se to asi nedá srovnat, ale fanoušci byli skvělí," ujistil Galia, několikanásobný domácí mistr s Karvinou.

Češi - v notně improvizované sestavě bez deseti zraněných hráčů - mají v tuto chvíli za sebou první kvalifikační blok o postup na ME 2016. Zatímco ve Francii jasně nestačili na olympijské vítěze, domácí remíza s Makedonií není vyloženě propadák. „Já myslím, že v téhle sestavě je to spíš zisk. Možná nikdo ani nečekal, že bychom mohli uspět. Sami Makedonci z toho byli asi trochu rozčarovaní, když viděli, co jsme s nimi v první půli prováděli," poznamenal Galia po zápase. „Touhle remízou jsme každopádně nic neztratili," dodal.

Češi se i přes počáteční problémy na startu zápasu vypjali k nevídanému výkonu a poločas vyhráli 18:11! „Start byl dost těžký, také jsem si v bráně říkal, že klukům prostě musím pomoct. Měli jsme pro zápas k dispozici především domácí hráče, mladé kluky a pokud oni necítí zezadu podporu, jejich výkon klesá. Dělal jsem všechno pro to, abych jim pomohl, a pak jsme se už chytili," pochvaloval si Galia. Běhaví Češi rozpohybovali silové Makedonce a vytvořili si slušný náskok. „To byl základ našeho nástupu – běhat, běhat, běhat. Pak šlo vidět, že i takoví světoví hráči jako jsou Stoilov, Ristovski nebo Lazarov občas zmatkovali," přibližoval Galia.

Nastolený trend z první půle bohužel český tým neudržel. „Už nám pak docházely síly. Neproměnili jsme šance, ale to s tím souvisí – kdybychom měli silnější lavičku, nemuseli jsme slevit z tempa. Důležité je, že všichni bojovali a vydali se ze všech sil. Kdepak, proti klukům nemůžu říct křivého slova. Makali až do konce a lepší reklama pro českou ligu to ani nemohla být, protože dneska byl náš základ tvořen hráči z domácí ligy," rekapituloval brankář reprezentace.

Ten si nemyslí, že by Češi ve zbytku kvalifikace o ME 2016 byli už bez šance. „Musí se hlavně uzdravit zranění hráči. Ale je dobře, že i další kluci ukázali, že se s nimi dá počítat. Čím více hráčů bude připraveno pro potřeby nároďáku, tím lépe. Je zřejmé, že teď potřebujeme dvakrát porazit Švýcary, ale pokud budeme v plné sestavě, můžeme proti nim uspět," myslí si Martin Galia.