Příprava narušená zraněním kotníku je u konce. Teď už se Fabiánová těší na závod, který bude mít minimálně 20 kilometrů a minimálně 30 překážek, tedy Spartan Beast. Závodu se může zúčastnit díky podpoře Obce Petrovice u Karviné a Moravskoslezského kraje. Během trati se extrémní překážkoví závodníci podívají i na vrcholky tamních hor, někam do výšky 3000 metrů. Společně s Fabiánovou se na start postaví i Češka Zuzana Kocumová z Liberce, která obhajuje titul mistryně světa z loňského roku.

Martino, co očekáváte od mistrovství světa?

Spartanka Martina Fabiánová.Špičkový závod, kde si šáhnu na dno svých sil, jelikož se startuje ve výšce okolo 2000 metrů nad mořem. Organizátoři slibují nádherné běžecké pasáže v horách, tak snad si stihnu užít nějaký ten výhled.

Na co se nejvíce těšíte?

Na pocit štěstí v cíli. (smích) Ne, v USA je kolébka celého závodu Spartan Race, takže se těším na svůj první závod tam. Jsem zvědavá na rozdílnost překážek a taky na své soupeřky. Konečně budu moci porovnat, jak na tom jsem fyzicky oproti těm nejlepším konkurentkám. (úsměv)

Z čeho máte respekt?

Z celého závodu obecně, ale hlavně z těžkých překážek typu nošení těžkých břemen do sjezdovky nebo z koupání v ledovém jezeře, z kterého mě můj přítel stále straší. Také se obávám dlouhých nezpevněných seběhů, kde můj kotník po výronu není stále stoprocentní. Snad se vrátíme ve zdraví a s dobrým pocitem, že jsme úspěšně reprezentovali ČR.

Jak dlouho se v USA zdržíte?

Ani ne celé dva týdny. Před závodem máme pět dní na aklimatizaci, poté si užijeme krátký výlet po západu USA.

MS Spartan Race 2016Místo konání: Squaw Valley (Olympic Village), Kalifornie
Start: sobota 1. října
Čas: 16:30 SEČ, 7:30 tamního času muži, 7:45 ženy
Délka trati: 20 km+
Počet překážek: 30+