Jistě, je třeba brát v potaz, že cyklistky na Gracii měly v nohách už dvě etapy, sympatická rychlobruslařka z Nového Města na Moravě je však teprve na startu své olympijské přípravy. „Vlastně teprve začínáme, Martina má odjeto asi jen dva tisíce kilometrů, to je málo," přiblížil její trenér Petr Novák.

Takže pouhých sedmnáct sekund ztráty na Ann-Sophie Duyckovou z Belgie muselo Sáblíkové v cíli notně dodat na optimismu, přestože jak potvrdila, v zatáčce před Ostravou se jí kolo trochu smýklo. „Na malou chvíli ve mně hrklo, ale koneckonců, na to jsem z tréninku docela zvyklá," smála se. „Vždycky začnu brzdit o něco dřív. To ten disk. Ještě to musím vypilovat," doplnila usměvavá reprezentantka.

Martina Sáblíková si zajela mimo soutěž sobotní časovku na Gracii.

Kdy jste se rozhodla, že pojedete časovku?
O startu na Gracii jsme věděli vlastně už koncem září po mistrovství světa v Americe. Zbývala ale ještě strašná spousta času, to se může vždy něco přihodit. Jsem ráda, že mi organizátoři umožnili odjet tady časovku mimo soutěž, moc mě to potěšilo. Bohužel zatím nemůžu jezdit etapáky kompletní, přeci jen mám ještě obavy jít do něčeho takového, ale časovka, to je samozřejmě jiná.

Jak jste s ní byla spokojená? Trenér Novák vás chválil…
Stopu jsem prý na posledním úseku držela dobře (úsměv). Byla to letos moje první časovka, takový testík, jak na tom vlastně jsem. Jsem opravdu ráda, že jsem ji odjela tak, jak jsem ji odjela. Měla jsem strach, jestli to vůbec zvládnu v nějakém přijatelném čase, přece jen to bylo poprvé.

Nakonec z toho je solidní čas 18:13, to nevypadá vůbec špatně…
Fakt jsem nevěděla, co od toho čekat. Na rovině jsem časovku nejela hodně dlouho, vlastně od toho mistrovství světa, takže jsem docela překvapená. Mile samozřejmě.

S časem 18:13 minuty byla spokojena.

Máte v plánu se podívat na některou ze zbývajících etap Gracie?
Ráda bych se koukla, ale už zítra odlétáme na Mallorcu na soustředění, takže bohužel po závodě jedeme domů připravit se na cestu.

V jaké fázi cyklistické přípravy se aktuálně nacházíte?
Vlastně skoro na začátku, mám za sebou nějaký měsíc a půl na kole. A tohle byla vůbec první ostrá časovka. V té mám letos naježděno asi tři sta kilometrů, o to těžší to pro mě dneska bylo. Také jsem s napětím očekávala, jak to dopadne. Ale bylo to fajn, na silnici nebyl žádný provoz, což je pro mě důležité. Sebelepší trénink vám nenasimuluje normální ostrý závod. Na začátku letní sezony je to pro mě skvělé porovnání s ostatními.

Celý rozhovor v pondělním tištěném vydání Deníku.