Právě ke druhému jmenovanému se upínaly naděje české atletiky na solidní výsledek. A osmadvacetiletý rodák z Havířova své fanoušky nezklamal. Nestačil sice na trio De Grasse, Coleman, Munyai, ale čtvrté místo bral.

„Nebylo to ideální, bylo chladno. Navíc nás nechali čekat v tunelu, až poleví déšť. Všichni jsme ale chtěli běžet hned. To pozdržení startu bylo nešťastné rozhodnutí. Ale třeba to bylo dobře,“ vyprávěl po doběhu a čase 20,62 sekundy.

„Celkově jsem si to užil. Diváci zůstali, s časem jsme spokojený na to, že nebyly ideální podmínky i tak to bylo rychlé,“ řekl Maslák.

Havířov se rozloučil s divizí výhrou.
Výhra na závěr. Havířov se rozloučil úspěšnou sérií

A jak hodnotil svůj výkon? „Povedlo se mi to. Jsem rád, že mi tolik neutekli,“ usmál se při vědomí, že na vítěze ztratil 71 setin sekundy.

Následně přiznal, že tato trať jej baví víc než jeho obvyklých 400 metrů. „Je samozřejmě lehčí, ale ta konkurence? Nemám tam šanci. Proto je čtvrtka pořád ta hlavní, jediná, kde se mohu prosadit. Dvoustovka je jen zpestřením,“ uznal Maslák, který by v příštích dnech měl reprezentovat Českou republiku na Evropských hrách v Minsku.

Těšíňané si na závěr přeboru zastříleli.
Vítězná tečka. Těšín dal Brušperku šest branek
V Těrlicku se lidé bavili fotbalem. Utkaly se třeba staré gardy Těrlicka a Baníku (v bílém).
OBRAZEM: Těrlicko žilo fotbalem, slavilo 60 let