„V Ostravě mám všechno, co k přípravě potřebuju, prakticky po ruce. A navíc jsem odsud, takže ve volných chvílích můžu objet rodinu a známé," usmál se úspěšný český atlet po dokončení jednoho z náročných tréninků, které absolvoval přímo pod dohledem trenéra Dalibora Kupky.

„V minulosti jsme jezdili za podobnou přípravou do německého Chemnitzu, ale do Ostravy to máme pochopitelně blíž," navázal na Maslákova slova kouč, který navíc pochází z rovněž nedaleké Opavy.

Po více než týdenním kempu, který skončí o víkendu, se Pavel Maslák do Ostravy zanedlouho vrátí, je hlavní tváří už zmiňovaného mítinku Czech Indoor Gala. „Po dohodě s trenérem i manažerem celé akce jsme se rozhodli, že se divákům představím na třístovce, což je před republikovým šampionátem a mistrovstvím Evropy ideální testovací trať," doplnil Pavel Maslák, který se jinak k žádné atletické změně nechystá.

„Na delší tratě nemám a takový stýpl bych vlastně asi ani nedoběhl, takže zůstávám u čtvrtky, popřípadě dvoustovky. A tu bych měl běžet na halovém mistrovství republiky," usmál se Pavel Maslák.

Na mítinku Czech Indoor Gala by měli objevit prakticky všichni čeští atletičtí reprezentanti s výjimkou Jakuba Holuši, který ohlásil, že letošní halu vynechává. A organizátoři nyní dolaďují i dohody se zahraničními závodníky – do Ostravy by měl dorazit třeba veterán sprintu Kim Collins (čtyřicetiletý mistr světa na stovce z roku 2003), či skvělí koulaři David Storl z Německa a Polák Konrad Bukowiecki.

„Já osobně bych se šel na mítink v Ostravě podívat na sprintera Kima Collinse, který i ve svých letech běhá hodně rychle. Věřím, že kvalitní výkon předvedu i já. Budu rozzávoděný, v hledišti bude rodina a přátele, takže bych chtěl ukázat vše, co umím," dodal Pavel Maslák.

V ostravské atletické hale se bude soutěžit ve zhruba deseti disciplínách a součástí mítinku bude i Ostravská laťka, tradiční výškařské klání. Předprodej bude zahájen v pondělí 16. ledna, tradičně v síti Ticket Art, cena jednotlivé vstupenky je 200 korun.