Už v kvalifikaci doběhl na čtvrtém místě, tedy mimo přímo postupující a na potvrzení své účasti v semifinále musel čekat. Sám přiznal, že očekával jednodušší postup. „Myslel jsem, že v ostatních rozbězích se nepoběží tak rychle. Byl jsem trochu nervózní, ale věřil jsem, že to vyjde,“ poznamenal český rekordman, který vbíhal do cílové rovinky třetí, ale nakonec o jedinou setinu podlehl dotahujícímu Ukrajinci Vitaliji Butrynovi.

„Vnímal jsem ho, ale asi až moc. Kdybych ho tolik nesledoval, možná by mě nepředstihl. V plánu bylo běžet volněji, abych ušetřil síly a postoupil z druhého nebo třetího místa. To neklaplo, ale aspoň že to vyšlo časem. Přesto věřím, že mi nějaké síly zbyly,“ hlásil sedmadvacetiletý běžec Dukly v úterý.

Ve středečním semifinále to ale neklaplo, přestože odchovanec Havířova ve srovnání s rozběhem výrazně přidal. Zlepšil se o 24 setin sekundy, i ze svého letošního madridského maxima ubral pět setin, ale evropská špička dnes běhá mnohem rychleji. Čas 45,59 sekundy mu v jeho rozběhu vynesl jen sedmé místo.

„Bohužel. Byl to pomalý čas a za tohle bych si snad ani nezasloužil postoupit. Na jednu stranu jsem rád za sezonní maximum, ale vím, že jsem měl určitě na víc. Ani nevím, kde se to ztratilo," pokrčil rameny Maslák. Mistr Evropy z roku 2012 se teď chce co nejlépe připravit na čtvrtkařskou štafetu.

Připustil, že v poslední době to z jeho strany není ono. „Nevím no. Cítím se nějaký vyzávoděný. Možná by to chtělo nějakou změnu, dát si delší volno, změnit disciplínu. Něco," dodal nespokojeně Pavel Maslák.