Přebor České republiky mladšího a staršího žactva v judu proběl v Ostravě a na start přilákal přes šest stovek nejlepších závodníků z více než stovky oddílů z celé republiky.

Mezi elitu postoupili také dva českotěšínští mladší žáci Jan Kuric a Matěj Lederer, a také dvě starší žákyně Tereza Franková a Jana Kolondrová, kteří prošli sítem kvalifikačních turnajů.

Matěj Lederer na úvod odolával tlaku soupeře, nakonec mu ale podlehl a zanedlouho se mu uzavřela i cesta do oprav. To, když jeho přemožitel svůj následující zápas prohrál.

Jako druhý nastoupil na tatami Jan Kuric. Ten sice svůj první zápas rovněž prohrál, ale potom se vzchopil a všechna zbývající utkání vyhrál před časovým limitem, takže v celkovém součtu skončil druhý za svým prvním soupeřem.

Tereza Franková měla v prvním kole volný los, ve druhém podlehla své soupeřce a do dalších bojů už nezasáhla.

Jana Kolondrová bojovala lépe, skončila třetí, ale měla na víc.

Judisté z Těšína se pak ještě zúčastnili krajského přeboru benjamínků a benjamínek v Opavě, což je pro tuto kategorii nejvyšší možná soutěž. Na tatami se postavila Eva Kuricová, postupně porážela všechny své soupeřky a došla až do finále. Tam se musela sklonit před svojí soupeřkou, která byla tentokrát úspěšnější. Ale i druhé místo je úspěchem.

Od začátku letošního roku absolvovali českotěšínští judisté už 37 turnajů v České republice, Polsku a na Slovensku a přivezli domů 195 medailí (91 zlatých, 62 stříbrných a 42 bronzových).

Nezaháleli ani o prázdninách, neboť někteří se zúčastnili velkého překážkového běhu pod názvem MAJDAY 2018, další třeba výšlapů na hory (Javorový, Kamenitý, Prašivá) a nechyběla ani návštěva Dinoparku a Archeoparku.