Jak se už stalo dobrou tradicí, vyhlášení proběhlo v Městském domě kultury v Karviné, za mediální podpory Deníku a v režii agentury Sport Production, která pro přítomné připravila znovu vydařený slavnostní večer.

Město Karviná ocenilo své sportovce v několika kategoriích, a to dívky do 19 let, chlapci do 19 let, kolektivy, trenéři a dospělí jednotlivci. Premiérově pak i s vítězi jednotlivých kategorií.

Sportovní hvězdou čtenářů Deníku, kterou jste vybírali vy sami, se stala mažoretka Eliška Fojtíková, která od čtenářů obdržela nejvíce hlasů pomocí hlasovacích kuponů, které v minulých týdnech vycházely v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku.

Primátor města Jan Wolf, velký sportovní fanoušek, poděkoval všem obětavým trenérům a funkcionářům malých i velkých sportů, kteří pro své kluby, jednoty a organizace vytvářejí co možná nejlepší podmínky pro růst mladých sportovních talentů a pro sportovní vyžití dětí.

Do síně slávy karvinského sportu byly uvedeny významné osobnosti, a to in memoriam Arnošt Klimčík, za něhož převzala cenu jeho žena Miluška, a legendární hokejista Miroslav Fryčer.

Sportovní hvězdou čtenářů Deníku se stala mažoretka Eliška Fojtíková.

Vítězem ankety se stal Michal Brůna, jenž zvítězil v kategorii jednotlivců. V rozhovoru s moderátorem večera Radkem Šilhanem poznamenal, že se Karviná vynasnaží obhájit titul. „Předtím jsme byli v házenkářském plénu oblíbení, protože jsme osm let nevyhráli titul, teď začínáme některým vadit, takže dobrý,“ vtipně poznamenal.

A kdo všechno byl na slavnostním večeru oceněn?

Dívky do 19 let:

Vítězka: Tereza Tobolová (taekwondo, kickbox, Škola Taekwon-Do ITF Karviná)

3. místo na Mistrovství světa v Bělorusku (boj do 55 kg v kategorii mladší juniorky), 3. místo na Mistrovství Evropy v Estonsku, 1. místo na Mistrovství ČR, za rok 2018 byla vyhlášena i jako nejúspěšnější juniorka Evropy

Bez udání pořadí:

Veronika Hrachovinová (plavání, Kosatky Karviná)

3. místo na 800 m bolný způsob a 3. místo na 400 m volný způsob na Zimním poháru ČR jedenáctiletého žactva

Mariana Janošová (sportovní lezení, TJ Baník Karviná)

1. místo na MČR mládeže v lezení na rychlost, 7. místo na Rock Junior 2018 mládeže v olympijské kombinaci

Markéta Janošová (sportovní lezení, TJ Baník Karviná)

3. místo na Evropském poháru mládeže v Německu, 3. místo na Evropském poháru mládeže ve Švýcarsku, 1. místo v Českém poháru mládeže v lezení na obtížnost, 12. místo na MS mládeže v Rusku v lezení na obtížnost

Eliška Adamovská  (sportovní lezení, TJ Baník Karviná) trojnásobná mistryně ČR, 2. místo  mistrovství ČR v lezení na obtížnost v kategorii žen,  4. místo na Mistrovství světa mládeže v Rusku v lezení na obtížnost

Lucie Müllerová (taekwondo, kickbox, Škola Taekwon-Do ITF Karviná)

1. místo na ME mladších juniorek ve váze do 45 kg, 1. místo na MČR

Chlapci do 19 let

Vítěz: Daniel Mikušťák (box, TJ Baník Karviná)

1. místo na MČR juniorů do 18 let ve váze do 91 kg, 3. místo na ME juniorů ve váze do 91 kg, účast na MS juniorů v Maďarsku, 4. místo na OH mládeže

Bez udání pořadí:

Jakub Hlaváč (plavání, Kosatky Karviná)

2. místo na 200 m znak na Zimním poháru ČR jedenáctiletého žactva

Jakub Tvardek (taekwondo, kickbox, Škola Taekwon-Do ITF Karviná)

2. místo na ME v Estonsku, 3. místo na MS mladších juniorů ve váze do 65 kg, 1. místo na MČR starších juniorů ve váze do 69 kg

Viktor Gall (karate, ŠSK při ZŠ Mendelova)

3. místo na MČR WKF, několikanásobný vítěz mezinárodních turnajů a krajského přeboru v kumite juniorů do 68 kg

Jiří Szotkowski (lukostřelba, KSVČ Juventus)

2. místo na Mistrovství ČR v Plzni

Jan Babič (judo TJ Baník)

3. místo na mistrovství ČR v kategorii starší žáci ve váhové kategorii -66kg

Jakub Vaněk (judo Moravskoslezský klub Karviná)

2. místo na mistrovství ČR žáků ve váze do 50 kg

Ladislav Plachetka (box, TJ Baník Karviná)

1. místo na mistrovství ČR v boxu kadetů a školní mládeže ve váze do 50 kg

Alexander Illek  (box, TJ Baník Karviná)

1. místo na mistrovství ČR v boxu kadetů a školní mládeže ve váze do 60 kg

Kolektivy

Vítěz: HCB Karviná muži (házená) – mistr republiky

Bez udání pořadí:

HbK Karviná muži (hokejbal) – 1. místo v I. lize a postup do extraligy

HCB Karviná starší žáci (házená) – mistr republiky

SK Karviná ženy (lední hokej) – 2. místo (vicemistr) republiky

Sportovní hvězda Deníku

Eliška Fojtíková (mažoretkový sport, Michelle Karviná)

mistryně světa kadetky, mistryně Evropy kadetky

Vyhlašování nejúspěšnějších sportovců Karviné za rok 2018.

Trenér roku

Bez udání pořadí:

Piotr Wałoszek (plavání, Kosatky Karviná) – věnuje se mladým talentovaným plavcům, které připravuje nejen na plavecké závody, ale hlavně piluje s nimi složitou techniku jednotlivých plaveckých způsobů. V roce 2018 dovedl své tři svěřence na nejvyšší republikovou soutěž žactva

Marcel Frajt (fotbal, MFK Karviná) – zkušený trenér působí v MFK třetí sezonu, prošel si dorosteneckými kategoriemi ve třech ligových klubech, stojí za úspěšnou výchovou mladých karvinských i jiných hráčů

Martin Gall (karate, Školní sportovní klub AŠSK při ZŠ a MŠ Mendelova) – úspěšně vede oddíl karate, který má za sebou dlouhodobou výchovu mladých závodníků. V roce 2018 získali jeho svěřenci mnoho medailí v republikových i mezinárodních turnajích a na mistrovství ČR obsadili 3. místo.

Jana Hajžmanová (házená, HCB Karviná) – dlouhodobě úspěšná trenérka karvinských dětí, se kterými posbírala řadu titulů a medailí, v roce 2018 dovedla starší žáky k titulu mistrů republiky

Marek Michalisko (házená, HCB Karviná) – úspěšný trenér dovedl v roce 2018 muže Baníku k zisku titulu mistrů republiky

Vystoupení taekwondistů.

Jednotlivci v kolektivních sportech

Vítěz: Michal Brůna (házená, HCB Karviná)

mistr republiky

Bez udání pořadí:

Martin Kalus (hokejbal, HbK Karviná)

reprezentant ČR U20, 1. místo na MS

Dalibor Vlk (basketbal, Sokol Karviná)

reprezentant ČR U16, 4. místo na ME

Matúš Mader (fotbal, MFK Karviná)

reprezentant Slovenska U18, účast na kvalifikaci na ME

Jan Holzer (fotbal, MFK Karviná)

reprezentant ČR U17, účast na kvalifikaci na ME

Dominik Solák (házená, HCB Karviná)

reprezentant ČR, mistr republiky

Nemanja Marjanovič (házená, HCB Karviná)

mistr republiky

Síň slávy

Arnošt Klimčík (in memoriam)

házenkář, mistr světa 1967 ze Švédska, stříbrný medailista z LOH 1972 z Německa, dvojnásobný mistr republiky s Karvinou z let 1968 a 1972

Miroslav Fryčer

hokejista, nejslavnější odchovanec karvinského hokeje, stříbrný medailista z MS 1979, bronzový medailista z MS 1981, první Čech, který hrál a vstřelil branku v utkání hvězd v NHL (All Star Game 1985), v NHL odehrál 415 utkání, většinu za Toronto