Na podium městského domu kultury si během slavnostního galavečera pod taktovkou společnosti Sport Action a za mediální podpory Deníku, dokráčelo téměř čtyřicet sportovců, týmů, trenérů a funkcionářů.

„Jsme hrdí na to, že zde máme tolik vynikajících sportovců a umíme uspořádat akce velkého významu. Město na rozvoj především mládeže hodně dbá a v jejich podpoře budeme dál pokračovat,“ poznamenal od mikrofonu Karel Wiewórka, jeden z náměstků karvinského primátora.

Síň slávy karvinského sportu se rozrostla o jedno jméno, bohužel vynikající házenkář, mistr světa i olympijský vicemistr František Brůna si už pro své ocenění dojít osobně nemohl. Převzal jej za něj bratr Milan, který za svého loni zesnulého bratra dojatě poděkoval a vyjádřil lítost, že se František Brůna do své milované Karviné již nevrátí.

Za zesnulého bratra Františka Brůnu převzal ocenění jeho bratr Milan.

Zvláštní cenu, což byl pamětní list a poděkování primátora města Karviné Jana Wolfa, obdrželi za dlouholetý přínos v oblasti sportu Ivana Poláková, vedoucí mažoretek Michelle Karviná, které jsou ověnčeny tituly republikových, evropských a dokonce i světových mistryň v mažoretkovém sportu, dále Roman Nevrla za dlouholetou a příkladnou práci trenéra boxu, kdy vychoval plejádu mistrů a medailistů republiky, a rovněž badmintonový KaBaL team za organizaci významných a úspěšných akcí jako jsou mistrovství ČR, kvalifikace smíšených družstev na ME či turnaj světového okruhu mezinárodní badmintonové federace.

Kategorií bylo celkem šest včetně Sportovní hvězdy čtenářů Deníku, kterou se stal plavec Ondřej Kukrecht.

Jako talenty roku byly vyhlášeny osmiletá krasobruslařka Michaela Staníčková a ještě o tři roky mladší stolní tenista Ondřej Durčák, v neolympijských sportech si pro cenu přišli starší žáci hokejbalového HbK, motocyklový závodník Richard Balcar, workoutový mistr světa Marek Matis, další mistryně světa v hasičském sportu Karolína Witoszová a hokejbalistky Tereza Palová a Kateřina Němcová.

V kategorii kolektivů byli oceněni házenkáři HCB Karviná, fotbalisté MFK Karviná a hokejistky SK Karviná.

Házenkáři karvinského Baníku.

Trenéry roku se stali Zdeněk Witosz za sbor dobrovolných hasičů v Karviné-Hranicích, badmintonista Radim Štefek, karatista Martin Blatoň, fotbalista Petr Bijok a boxer Antonín Gašpar.

A konečně v nejpočetněji zastoupené kategorii jednotlivců si pro cenu postupně došli Nikolas Badura (karate), Ladislav Pastornický (judo), Josef Slepčík, Alexander Illek, Ladislav Plachetka a Daniel Mikušťák (všichni box), Viktor Gall (karate), Ondřej Kukrecht (plavání), Eliška Adamovská (horolezectví), Alexander Zamarski, Jan Mucha a Michal Vaněk (všichni házená), Vladimír Neuman, Roman Fukala a Jan Holzer (všichni fotbal), Roman Halík (basketbal), Nikolas Noworyta (házená) a Ondřej Lingr (fotbal).

Vzpomínku věnovali všichni také nedávno nečekaně zesnulému trenérovi regionální fotbalové akademie z Karviné Pavlu Šulákovi.