Turnaj je součástí evropského profesionálního okruhu, takže na něj míří hráči širší evropské špičky i vybraní Asiaté.

Pořadatelé z KaBaL týmu připravili pro fanoušky z regionu a blízkého okolí už čtvrtý významnější podnik na území města. Po dvou republikových mistrovstvích a letošní kvalifikaci o ME smíšených družstev, jde tentokrát o turnaj ze série Badminton Europe Circuit, něco podobného, jako probíhá již řadu let v Orlové, akorát, že nepůjde o turnaj juniorů, ale dospělých hráčů ze série Future Series.

„Troufnu si říct, že to celé bude tak o dva levly výš než mistrovství republiky, které jsme pořádali loni a předloni. Diváci uvidí mnohem kvalitnější badminton, úroveň hry je u zahraničních hráčů úplně jinde," podotýká hlavní organizátor akce Radim Slíva.

Divákům se představí i Adam Mendrek.

Příležitost předvést se před skvělým karvinským publikem si nenechá ujít téměř kompletní česká reprezentace, jejíž členové budou také patřit k největším favoritům. „Hodně věřím Milanu Ludíkovi, který se na turnaj poctivě připravuje a záleží mu na tom, aby u nás uspěl," potvrdil Slíva. Ostatně, Ludíkovi se na karvinských republikových šampionátech dařilo a posbíral zde stříbro a bronz.

Do Karviné přijede i v regionu oblíbený Adam Mendrek, který také bude chtít promluvit do závěrečných bojů. V hlavní soutěži je také Jan Louda, Jaromír Janáček či Lukáš Zevl.

Kdo dál je připraven jít do akce? „Jsou tady hráči Taipeje, jeden Malajec, Švéd, Nor, Dánové," představuje pestrou směsici zástupců badmintonově vyspělých zemí Radim Slíva. „Start jakýchkoliv Asiatů vám okamžitě zvedne úroveň turnaje. Těšíme se na ně," pousmál se Slíva.

Mezi ženami sice chybí Kristína Gavnholt, ale i tak se bude na co dívat.

A co ženy? Také zde se bude na co dívat, a tím není myšlen jen pohled na ladné ženské křivky. Mezi nasazenými do hlavního pavouka je například Kateřina Tomalová (jako číslo 2), Zuzana Pavelková (3) či mistryně republiky Tereza Švábíková (8). Připravena je i Maďarka Reka Madarasz, Dánka Sofie Zacho a další. Hned čtyři hráčky v hlavní soutěži má Ukrajina, zajímavé bude sledovat hlavně počínání čerstvé juniorské vicemistryně Evropy Maryny Iljinskaji.

„Ukrajinky budou hodně kvalitní, hrávají různé evropské soutěže, podobně jako třeba zástupci severských zemí u mužů. Ta jména nám třeba tolik neřeknou, ale oni třeba hrávají vyšší podniky, na kterých vyhrávají proti špičkovým borcům. Na další turnaje však zase tolik nejezdí. Těžko se to porovnává," přibližuje Slíva.

Ale jen pro ilustraci: Dánsko, které vyhrálo poslední mistrovství Evropy mezi muži, má 250 tisíc registrovaných hráčů, kdežto českých hráčů je jen deset tisíc.

V deblových disciplínách se budou chtít prosadit Poláci a i zde se představí zástupci Taipeje (Tchaj-wan).

Kdo se chce na akci podívat, zaplatí lidové vstupné 40 korun. Diváci uvidí zápasy dvouher mužů i žen, čtyřher mužů i žen a samozřejmě i smíšených čtyřher. Připraven je navíc i doprovodný program v prostorách haly, jako tomu bylo na předchozích akcích.

Program Czech International Karviná 2017
Středa 17. 5. (15.00): kvalifikace do hl. soutěže
Čtvrtek 18. 5. (10.00): třetí kolo kvalifikace
Čtvrtek 18. 5. (13.30): hlavní soutěž všech kategorií
Pátek 19. 5. a sobota 20. 5.: hl. soutěž + závěrečné boje, předpokládaný začátek 10.00