Dvanáctka nejúspěšnějších byla nominována do reprezentace ČR, aby se v září utkala o tituly mezinárodních mistrů v turistickém závodě se slovenskou reprezentací i nejužší špičkou českých závodníků.

Příjemné prostředí včetně vzorně připravených tratí poskytlo závodníkům malé městečko Mikulášovice, které se nachází na hranicích Národního parku Českého Švýcarska. Tratě závodu se v některých místech blížily k hraniční čáře s Německem, takže především dorost a dospělí závodníci si museli v azimutových úsecích dávat pozor, aby se náhodou neocitli u našich západních sousedů.

Start i cíl závodu byly situovány na fotbalový stadion, kde bylo nachystáno občerstvení všem, kdo již absolvovali tratě 2 800 m (nejmladší žactvo), 3 160 m (mladší a starší žactvo) a 4.600 m (dorost a dospělí).

Na trati museli závodníci překonat lanovou lávku, proplížit se desetimetrovým koridorem bez doteku gumy natažené 40 cm nad povrchem země, správně uvázat zadaný uzel, zorientovat mapu, nezabloudit na azimutových úsecích (netýká se nejmladšího žactva), trefit kriketovým míčkem do kruhu ze vzdálenosti 10 až 20 m (podle věkové kategorie), správně zaškrtnout ve startovním průkazu názvy šesti „živých" dřevin, vyobrazení šesti turistických značek a dvanácti hlavních měst Evropské unie, se kterými se závodníci na určitých místech trati potkali.

Za každou chybu se k běžeckému času připočítávala jedna trestná minuta. Výsledný čas byl součtem běžeckého času a trestných minut. Orlovští závodníci tradičně nezklamali. Devět z nich si odneslo medaile a poháry a jako kolektiv získali pohár za největší bodový zisk pro českou reprezentaci, která opět zvítězila nad slovenskými soupeři.