Postup se jich letos (výjimečně) týkat nebude, ale stále bojují „o placku“. Aktuálně jsou třetí společně s Polankou, se kterou hrají v posledním kole doma.

„Bohužel díky dvěma kontumačním prohrám jsme prakticky hned ze startu jarní části ztratili šanci na to porvat se o obhajobu prvního místa, ale je třeba uznat, že Holešov a Vsetín jsou letos suverénní,“ přiznal sportovně nejlepší střelec karvinského celku Jan Dudek.

Ten má momentálně na kontě 116 branek. Mezi trojici nejlepších celé soutěže se nejspíš těsně nevejde, ale mohl by vyhrát tabulku střelců sedmimetrových hodů, kterou vede společně s frýdecko-místeckým Martinem Pomichálkem.

„To je ale ukazatel, který je spíš náhodný. On tu sedmičku musí nejprve někdo vybojovat,“ připomíná Dudek. Že by spoluhráčům schválně radil, aby si chodili pro fauly do brankoviště, aby mohl proměňovat sedmičky, to nehrozí. „Navíc se stejně střídáme s ostatníma klukama,“ pousmál se.

Karvinští aktuálně táhnou sérii výher, díky které se bodově srovnali právě s Polankou. U té v závěru podzimu remizovali 25:25, ale nakonec byl zápas kontumován 10:0 ve prospěch Ostravanů. Následně i jarní zápas v Žeravicích. „Vinou toho jsme ztratili kontakt se Vsetínem a Holešovem,“ připomíná Dudek. „Polance máme každopádně co vracet, bylo by zajímavé, kdyby se o třetím místu opravdu rozhodlo až v závěrečném kole u nás,“ dodal.

Celkově je pohled na tabulku zajímavý, protože vedoucí čtveřice zbytku startovního pelotonu dost výrazně odskočila. „Je tam jedenáct bodů náskok, a to je hodně. Letos to vyšlo tak, že tam ten výkonnostní rozdíl vidět opravdu je. Ale pořád se musí v každém utkání makat naplno, nikdo není jednoduchý soupeř,“ upozorňuje Jan Dudek.

Loni se mu povedlo v jednom utkání dát 14 branek, ale nedávno proti Olomouci ho v tomto směru trumfnul kamarád Ondřej Kawulok, který dal hned 16 gólů! „Ondrovi ten zápas neskutečně vyšel, dal půlku branek celého našeho týmu. Něco podobného jsem už dlouho neviděl,“ zasmál se Dudek. Pochválil také brankářskou dvojici Tabara – Nolč, která chytá výborně a díky tomu má Karviná nejlepší obranu v celé soutěži.

A koho by Dudek favorizoval na postup? „Je to otevřené, ale herně je o něco vepředu přece jen asi ten Holešov. Má tam zkušené hráče a už si to udrží,“ tipuje.