V rámci 3. kola domácího poháru přijede na karvinskou palubovku Zlín. Začíná se v 16.30 hodin (na Kovoně).

„Docela si věříme,“ potvrzuje jeden z lídrů MHK Jan Dudek, že na pohár mají v Karviné dobré vzpomínky. Jsou totiž vyrovnaným partnerem i extraligistům.

„Po dvou letech, kdy jsme také postoupili do třetího kola, jsme konečně nedostali extraligového soupeře,“ připomněl loňské vyřazení Kopřivnice a předloňskou porážku od Hranic.

Přes léto udrželi v MHK tým pohromadě, takže ten může těžit ze sehranosti. Jedinou změnou je návrat Jana Pindeje do HCB, ale místo něj zase přišel do obrany Adam Wozniak.

Karvinští hráči mají po polovině podzimního programu slušnou bilanci 4-1-1. Společně s dosud stoprocentní Polankou, Ostravou, Vsetínem a Holešovem se už oddělili od zbytku startovního pelotonu.

„Prvních pět týmů zatím potvrzuje, že jsou výkonnostně o trochu dál než ostatní,“ uznává Dudek. Zatím nejtěžší zápasy čekaly MHK ve Vsetíně (porážka 29:32) a doma s Holešovem (remíza 24:24).

„V soutěži už je každý zápas náročný. Třeba hned úvodní kolo s nováčkem z Žeravic nebylo vůbec jednoduché. Ale ve Vsetíně jsme to měli fakt těžké. Každý venkovní zápas je dost napjatý,“ přibližuje střelecká opora týmu.

S Holešovem byla podle něj remíza spravedlivá, oba soupeři hráli výborně. „Ještě jsme se nestřetli s oběma ostravskými kluby, které vedou tabulku. Hlavně na Polanku se těšíme,“ usmívá se Dudek.

Obě utkání určí úspěšnost podzimu z karvinského pohledu. MHK už v minulosti soutěž dvakrát vyhrál, naposledy letos v květnu. „Dotřetice všeho dobrého. Chtěli bychom zaútočit na hattrick,“ zakončil Jan Dudek.