Karvinští na jeho půdě prohráli o pět branek, jinak ale mohou být s dosavadní bilancí šesti výher ze sedmi utkání navýsost spokojeni.

„V tom Vsetíně nás to mrzí. Byl to šlágr, jelo nás tam podpořit i dost známých, kamarádů a podobně, ale nějak jsme to nezvládli,“ připustil jeden z lídrů mužstva Jan Dudek.

Ne, že by hráči byli nervózní z důležitosti utkání. Spíš se dopouštěli technických chyb. Ty pramenily z přemíry snahy. „Asi jsme se chtěli před rodinami ukázat, ale míče nám padaly z rukou. Nejspíš jsme byli přemotivovaní. Nepamatuji, kdy naposledy jsme se dopustili tolika zbytečných ztrát,“ přemýšlel Dudek.

Karvinští (vojenské dresy) prohráli ve Vsetíně. Soutěž ale vedou.

A Valaši trestali. Sami nebyli o tolik lepší, jen využívali karvinských chyb a bezchybně zakončovali. Vedli už o deset branek, hráči MHK se ale ještě vyhecovali a stáhli rozdíl na polovinu. „Nikdo nic nevypustil, ještě jsme Vsetín přinutili k oddechovému času, protože jsme se přiblížili na rozdíl čtyř gólů. Ale domácí byli přece jen lepší,“ přiznal sportovně Dudek po porážce 28:33.

Kromě tohoto nezdaru ale mohou být Karvinští s průběhem soutěže spokojeni. Po prvních třech vítězných zápasech totiž pokračovali ve vítězném tažení i nadále.

V souboji prvního s druhým přehráli jasně Uničov, kterému nastříleli 42 gólů, a soupeř postupně vyklidil pozice z čela. Na to se dotáhly ke Karviné celky Vsetína a také Holešova. „S ním hrajeme za tři týdny doma, to bude hodně důležitý zápas. Zatím nás také překvapuje nováček z Napajedel, který vykazuje kvalitní výsledky. Na ně jsme docela zvědaví, vůbec nevíme, jakým stylem hrají,“ nechá se Dudek překvapit.

Karvinští si v soutěži zjednávají respekt rychlou hrou a precizní obranou. Třeba v Luhačovicích vyhráli rozdílem dvaceti branek! „Tam se nám to opravdu povedlo,“ uznal Dudek.

V derby nastříleli sousedům z Ostravy přes třicet gólů. MHK je na prvním místě právem. Má nejlepší obranu i nejlepší útok. „Což spolu souvisí. Vycházíme z dobré obrany, takže si pak můžeme dovolit rychle zakončit,“ vysvětluje Dudek, že karvinská hra je z valné části založená na rychlých křídlech, která dostávají přihrávky do trháků. Ale ani v postupném útoku Karvinští netápou, o čemž se bude o víkendu moci přesvědčit zuberská Lesana, nejbližší soupeř karvinských házenkářů.