V dalším utkání proti Slezským Piekarům si připsali vítězství 29:20, ale trenér Marek Michalisko nebyl úrovní zápasu příliš nadšen.

„Pořádně jsme se nedostali do tempa. Ty předchozí zápasy proti Zabrze měly úplně jiný náboj, tam to byla rychlá, bojovná utkání. Dnes jsme se jakoby přizpůsobili soupeři a dynamiku to postrádalo. Ale užitečný test to byl i tak. V extralize budeme hrát i takové zápasy,“ uvědomuje si trenér Baníku.

Karvinští zkoušeli nové prvky svého herního rejstříku. „Od toho příprava je. Někteří kluci hráli na pozicích, kde úplně nejsou zvyklí. Hlavně dostali šanci mladí. Kdy jindy už by ji měli dostat? Ale celkově se mi ten zápas nelíbil. Soupeř byl pomalejší,“ uznal Michalisko.

Baníkovci zkoušeli hrát přečíslení sedm na šest. „Potřebovali jsme vidět v akci i další hráče kádru. Tuhle přesilu byli zvyklí hrát jen určití hráči, teď to bude i na ostatních. I mladí si to musí odzkoušet,“ upřesnil Michalisko.

Baník Karviná – Olimpia Piekary Ślaskie 29:20 (18:14)

Karviná: Mokroš, Marjanovič – Brůna 1, Monczka, Solák 4, Nantl 3, Stojanovič 3, Mucha 1, Nedoma 4, Plaček 2, Zbránek 4, Kraina 1, Piatek 4, Wozniak, Užek 2.

Nejvíce branek Piekar: Chromy 4, Pluczyk a Kowalski po 3.