Hráči tak mohou opět hrát nejvyšší basketbalové, volejbalové a handbalové soutěže. Pokračovat může i florbal a další sporty, které splní podmínky. Těmi jsou pravidelné testy na covid-19, které musí týmy podstupovat dvakrát týdně. Všude se bude hrát bez přítomnosti diváků.

Basketbalisté restartují NBL už v pátek, kdy jsou na programu dvě dohrávky druhého kola a dohrávka 6. kola. Nejvyšší soutěž basketbalistek začne 17. listopadu, šestým kolem se pak dostane do pravidelného rytmu až od 20. listopadu, protože nyní probíhá reprezentační přestávka.

Extraliga volejbalistů začne v sobotu 14. listopadu desátým kolem, ženy se na palubovky vrátí zápasy 13. kola o týden později. Hrálo se naposledy 10. října.

Nejvyšší soutěž házenkářů odstartuje v sobotu třemi zápasy, Interliga žen se také bude hrát už o víkendu, ale zatím se utkají mezi sebou jen české a slovenské celky, protože vycestovat k soupeřům ze sousední země se zatím nemůže.

Házenkáři Karviné zahájí opětovné účinkování v soutěži ve středu 17. listopadu soubojem s Duklou Praha, který by měl být vysílán v televizi na programu ČT sport.

„Jednání probíhala rychle a s ostatními svazy - volejbalem, basketbalem a florbalem - jsme se velmi rychle shodli na společném postupu, dokonce jsme dali dohromady společné podmínky pro sehrání soutěžních utkáních. Od začátku jsem věřil, že výjimku dostaneme. Většina našeho návrhu podmínek byla přijata a to, co nakonec bylo jinak, není nic, co by nám zkazilo radost z možnosti hrát,“ okomentoval průběh jednání s Národní sportovní agenturou, dalšími sportovními svazy i zástupci ministerstva prezident Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.