Celkem 52 dětí ve věku od čtyř do sedmi let přijelo do Havířova bojovat o své první vyhrané sety, utkání a první zkušenosti. Nejvíce zástupců měly kluby Milo Olomouc s devíti hráči ve dvou družstvech a domácí TK Havířov, který vyslal do boje osm hráčů taktéž ve dvou družstvech.

Ve skupinách se tři družstva utkala systémem každý s každým, přičemž vítězi jednotlivých skupin se stala družstva Milo Olomouc, Deza Valašské Meziříčí, Trendsport a Start Ostrava. Ve vyřazovací části se hrálo o celkové pořadí.

Ve finálovém utkání se nakonec utkala družstva Trendsportu a Milo Olomouc a po výhře 3:1 na zápasy se radovaly děti z Trendsportu.

„Byl to krásný sportovní zážitek pro nejmenší tenisty. Podle účasti je vidět, že minitenistů nám v poslední době přibývá, což je pro budoucnost českého tenisu dobře," podotkl ředitel turnaje Josef Vlk.

„Je radost vidět malé děti u prvních vážných tenisových krůčků. Tady se úročí práce nás trenérů a děti nacházejí motivaci pro svůj další tenisový vývoj," doplnil trenér TK Havířov Karel Grobelný.

Konečné pořadí: 1. Trendsport, 2. Milo Olomouc, 3. Start Ostrava, 4. Deza Valašské Meziříčí, 5. Bully aréna Kravaře, 6. Slavia Orlová, 7. TK Havířov, 8. Junior tenis Karviná, 9. Tenis Vsetín, 10. Milo Olomouc B, 11. Tenet Havířov, 12. TK Havířov B.