Svěřenci trenéra Petra Laclavika se už už chystali na oslavy titulu, stačilo doma porazit Nové Veselí, kterému již o nic nešlo. Přišla ale porážka a titul spadl do klína do té doby druhému Zubří.

Nic nebylo karvinským chlapcům platné, že celou sezonu soutěž vedli. Jenže právě se Zubřím dvakrát prohráli, když především v domácím prostředí měli jednoznačně na to svého soka zdolat. Mladí baníkovci v soutěži všehovšudy třikrát prohráli, bohužel pro ně zrovna nejdůležitější zápasy sezony. Prováhali tak obrovskou šanci a na krk si pověsili „jen" stříbrné medaile. I ty jsou ale hezkým úspěchem.

I. liga mužů: HCB OKD Karviná B – Sokol Nové Veselí 27:26 (14:14)

Domácí hráči posilněni o tři členy áčkového extraligového týmu se chtěli rozloučit s bídnou sezonou vítězně a po celý zápas vedli. K nejlepším střelcům patřili Jan Dudek a Jan Užek. Hosté, kteří patří k předním mužstvům tabulky, zklamali.

I tak obsadili svěřenci trenéra Jaroslava Hudečka poslední místo a společně s Lounami padají do druhé ligy. V příštím ročníku si zahrají s městským rivalem MHK, za který hraje celá řada bývalých hráčů HCB. „Uděláme vše pro to, abychom se za rok do první ligy zase vrátili," slíbil trenér Hudeček.

Rozhodčí: Novotný, Samek. Sedmimetrové hody: 3/2:2/1. Vyloučení: 5:4.
Karviná B: Nolč, Doucha – Hriciščon 5, J. Dudek 7/2, P. Dudek 1, Paululík, Vaňko, Jensen, L. Vančo, Marhons 2, T. Mlotek 4, Jan Užek 6, Borys 1, Michalisko 1. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: HCB OKD Karviná – Sokol Nové Veselí 22:24 (15:13)

Také starší dorost zažil sezonu, na kterou by nejraději zapomněl. Ale aspoň nespadl. Na konci sezony se tým potýkal s nadstandardním počtem zraněných hráčů, přesto srdnatě bojoval. Také proti Veselí podal dobrý výkon.

V poločase baníkovci vedli, ještě ve 46. minutě si udržovali mírné vedení (21:19). Pak už jim došly síly, nakupili dost technických chyb a to byla voda na mlýn soupeře. V konečné tabulce obsadili chlapci z Baníku až desáté místo, což je nejhorší výsledek klubu v této kategorii za posledních deset let!

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2:2/2. Vyloučení: 3:3.
Karviná: Nolč, Bonček – Šťastný 2, Jochman, Drzyzga 4, Gaspár, Vaňko, Kováč, Marušík, Husár 2, Čavrnoch 4, Borys 10. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga mladších dorostenců: HCB OKD Karviná – Sokol Nové Veselí 21:25 (9:12)

Místo sladké tečky na závěr odvar z pořádně hořkého pelyňku. Karviná vyhrála nad Novým Veselím v nesprávné kategorii (I. liga mužů). Potřebovala to v kategorii mladšího dorostu. „Bohužel jsme se přesvědčili, že poslední krok bývá nejtěžší," smutnil trenér družstva Petr Laclavik.

Jeho svěřenci na podzim na půdě soupeře vyhráli 28:20, takže se čekalo, že svou pozici potvrdí. Jenže zlaté medaile, které měli na dosah, jim po porážce uzmuli Valaši ze Zubří.

Nové Veselí hrálo disciplinovaně, dobře bránilo a také gólman stál na svém místě. Naproti tomu domácí hráli nepřesně, jejich střelba byla ukvapená, hra křečovitá. Stačí uvést příklad: Denis Szabla (nejlepší střelec soutěže se 168 góly) potřeboval 25 střel, aby dal deset branek. Stejně tak si počínali i jeho spoluhráči.

„Chlapci přestali hrát hlavou. Dost nám chyběl druhý pivotman Adam Wozniak, který za červenou kartu v Lovosicích dostal stopku na dvě utkání. I přes pohru ale musím chlapce pochválit za přístup k tréninku i k utkáním. Byl to velmi dobrý kolektiv, který chtěl něco dokázat. Nevyšlo to, ale i druhé místo je pěkné," vzal porážku s nečekaně velkým nadhledem bouřlivák Petr Laclavik.

Rozhodčí: Mohyla, Fukala. Sedmimetrové hody: 1/0:3/1. Bez vyloučení.
Karviná: Mokroš, Kubeček – Plaček 3, Zuzánek 2, Pilch, Szabla 10, Zajonček 2, Solák, Juráš, Petr, Wilczek, Podhrázský, Piwko 4, Poliačik. Trenér: Petr Laclavik.

Oldřich Horák