Devět hráčů české kulečníkové špičky se sešlo začátkem prosince v Bohumíně, aby soutěžili v karambolovém trojboji, což znamená disciplíny kádr 52/2, jednoband a trojband.

Hráči byli rozlosování do tří skupin po třech, přičemž do čtvrtfinále se probojovali první dva hráči z každé skupiny. Do semifinále pak tři vítězové a nejlepší poražený na základě uhraných průměrů.

Překvapivé bylo, že ze skupin nepostoupil Ondřej Hošek z týmu Ponětovice, čerstvý mistr Evropy v juniorské kategorii. Na turnaji se mu nedařilo nejlépe a skončil poslední. Osmé místo si letos podobně překvapivě odnáší vítěz předloňského ročníku Milan Ráček, který reprezentuje barvy domácího Bohumína. Paradoxem je, že i přes neúspěch byl jeho přepočtený generální průměr ze všech účastníků nejvyšší. Domácím divákům neudělal radost ani Mirek Andrejovský, který stejně jako Ráček nepostoupil do čtvrtfinále a skončil sedmý.

Do čtvrtfinále postoupila šestice borců, z nichž těmi méně šťastnými byli Martin Vedral z trmického oddílu a Janis Ziogas z Jablonce. Vedral hrál pěkně, ale na postup mu to nestačilo a skončil šestý. Jen o stupínek výše skončil právě jablonecký Ziogas, hráč s řeckými předky, který hrál pěkné partie, ale semifinále mu těsně uniklo.

Jan Dvořáček z mistrovského týmu BC Ostrava byl ve čtvrtfinále také poražen, ale postoupil na základě uhraných výkonů. V semifinále se mu postavil domácí Ivo Gazdoš, který hrál celý turnaj výborně a nenechal nikoho na pochybách, že je žhavým adeptem na titul.

Stejně jako Dvořáček skončil na děleném třetím místě Martin Boháč z Brna, který nestačil na mladou krev kulečníku Adama Kozáka z Trmic.

Ve finále se po hezkých partiích radoval Gazdoš. Ten je sice hráčem Havířova, ale v Bohumíně už delší dobu hostuje, takže lze říci, že vyhrál domácí hráč. „Vyhrál jsem turnaj mistrů už podruhé a mám z toho obrovskou radost. Je úžasné se tohoto prestižního turnaje už jen účastnit, a když se vám jej podaří vyhrát, je to něco senzačního. Ve finále jsem s Adamem bojoval až do prodloužení a neměl jsem to vůbec jednoduché, vyhrát to mohl kdokoliv, ale podařilo se to mně," popsal své emoce Ivo Gazdoš.

Mirek Andrejovský přislíbil, že pokud budou dostatečné dotace, tak příští jubilejní 15. ročník bude rozšířen o další tři hráče, kteří budou patřit k evropské špičce. Jedním z nich bude Marek Faus a další dva by měli být ze zahraničí.