Z těsného vítězství 27:26 ve vyrovnaném souboji se radoval Jičín. O výhře rozhodl sedmičkou v závěrečných sekundách zápasu Ondřej Šulc, který kdysi za Karvinou hrával.

Ve sportovních kruzích se tomu říká mistrovská kocovina. Házenkáři Baníku vstoupili coby obhájci titulu do nové extraligové sezony špatnou nohou. „Nevěřil jsem tomu, co za hrubky fatálního charakteru jsme schopni vyrobit,“ kroutil hlavou trenér Karvinských Marek Michalisko.

Zarazilo jej, že chyb se dopouštěli tentokrát hlavně ti zkušenější, kteří by měli jít ostatním příkladem. „Selhali jsme v obraně, kde jsme se dopustili spousty technických chyb. Jen v první půli jich bylo osm. Zahodili jsme i jasné šance v závěru. Mrzuté je, že i při tom všem se dalo v Jičíně vyhrát, nebo aspoň bodovat. Chci však věřit tomu, že to pro nás byla hned ze startu užitečná facka,“ zadoufal trenér.

Výpadek si rozebíral celou neděli. „Neřekl bych, že jsme něco podcenili, tedy aspoň ne všichni. Celou přípravu jsme si přesně tohle vtloukali do hlav. Jen, abychom nepodlehli nějakému sebeuspokojení. Naopak jsme věděli, že se na nás budou chtít soupeři jako na mistry vytáhnout. Takhle to bude v každém zápase, hráči s tím musí počítat. Ale prostě to nebylo ono,“ konstatoval Michalisko.

Přestože v letní přípravě se baníkovcům povedly zápasy s kvalitními soupeři (Zabrze, bosenské Ljubuški, Topoľčany, částečně i Prešov), tak hned v Jičíně narazili. „My jsme ale ani při té naší loňské jízdě nedominovali. Byly to spíš vyrovnané zápasy, než že bychom někoho drtili. V sobotu v Jičíně to znovu bylo vyrovnané, ale porazili jsme se de facto sami těmi hrubicemi. Klasický zápas blbec,“ uvažoval Michalisko.

Věří, že mužstvo hodí nepovedený start za hlavu. „Loni jsme měli v úvodu dvě porážky a sezona pak dopadla, jak dopadla. Jsem si jist, že ve středu proti Hranicím předvedeme jiný výkon,“ věří.

Ronal Jičín – Baník Karviná 27:26 (11:10)

Sled: 2:2, 7:3, 9:5, 9:10, 13:10, 15:15, 18:18, 20:21, 23:24, 26:26. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmičky: 3/3:0. Vyloučení: 4:4. Diváci: 520.

Nejvíce branek Jičína: Kovařík 9, Kostelecký 4, Šulc 4/2.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Zbránek 6, Nedoma 7, Brůna 4, Monczka 2, Piatek 2, Plaček 1, Chudoba 2, Drzyzga, Jan Užek, Solák 1, Mucha, Nantl, Stojanovič 1. Trenér: Michalisko.