V areálu místního sportovního beach klubu SK Happy Sport Opava proběhlo první kvalifikační krajské kolo přeboru republiky hráček do 15 let.

Letos se kvalifikace zúčastnily i dvě začínající dvojice karvinského beach klubu tvořené hráčkami A. Koupilovou a T. Uherkovou, a rovněž G. Mojákovou a I. Mrózkovou.

Turnaj byl pro děvčata vůbec první v jejich beachové kariéře, a tak ani netušila, co mohou očekávat od sebe, od hry i od soupeřek.

Skupinovou fázi absolvovaly mladé hráčky s různými výsledky, obě dvojice však předváděly na novačka pohlednou hru.

Koupilová s Uherkovou ve své skupině vyhrály tři ze čtyř zápasů, což jim zajistilo postup ze skupiny. Ve vyřazovací fázi už se ale projevila nezkušenost a možná únava, kdy děvčata v každém setu po celou dobu vedla, ale v koncovkách obou sad výhru ztratila po vlastních chybách. Šla tak do boje o konečné páté místo a po zodpovědném výkonu vyhrála rozdílem třídy. Koupilová s Uherkovou tak obsadily pěkné páté místo.

Druhá dvojice Mojáková, Mrózková si vedla méně úspěšně. I když děvčata předváděla slušnou hru, téměř vždy ztratila vítězství v koncovkách jednotlivých setů v poměru o dva či tři body. Těsné porážky hráčky logicky mrzely, protože je odsunuly do boje o sedmé místo. Aspoň, že se podařilo jeden zápas ve skupině vyhrát.

V duelu o 7. místo se jim znovu lepila smůla na ruce a po urputném boji podlehly 1:2, takže skončily osmé.